Co jest grane 24

6718 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Makaronowe Mistrzostwa Barilla Cup

  Makaronowe Mistrzostwa Barilla Cup

  jedzenie

  II edycja konkursu, do którego w tym roku Barilla zaprosiła nie tylko dziennikarzy i blogerów, ale także konsumentów. W pierwszym etapie konkursu konsumenci musieli wykazać się ogromną kreatywnością kulinarną. Dzięki przesłaniu zdjęć własnych potraw i przepisów kuchni włoskiej na www.barillacup.pl laureatom udało się dotrzeć do ostatniego etapu konkursu, gdzie na wszystkich czeka wielkie wspólne gotowanie i moc emocji. Liczą się pomysł, smak, ale przede wszystkim pasja każdego uczestnika. Najważniejsze natomiast, by swoim daniem konkursowym przekonać do siebie Jury. W jego składzie znajdą się takie znakomitości jak: Tessa Capponi-Borawska, inicjatorka kuchni śródziemnomorskiej w Polsce. Jako jedna z pierwszych zapoznała i rozkochała Polaków w kuchni włoskiej. Obecny będzie także Bartek Kieżun (Krakowski Makaroniarz), kulinarny bloger i dziennikarz, zwycięzca I edycji konkursu Barilla Cup. Wydarzenie poprowadzą Maciej Miecznikowski – miłośnik kuchni włoskiej, pasjonat kulinarny, oraz Marco Ghia – rodowity Włoch, szef kuchni w Akademii Kulinarnej Whirlpool, mistrz w swoim fachu.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Blair Witch

  Blair Witch

  horror

  Kontynuacja jednego z najsłynniejszych horrorów w historii kina. Film producentów takich horrorów jak "The Ring", "Naznaczony" i "Wizyta". Grupa studentów wyrusz do lasów Black Hills w poszukiwaniu dawno zaginionej siostry jednego z nich. Wiele wskazuje na to, że wyprawa może przynieść efekt, szczególnie, że swoją pomoc oferują dwaj miejscowi przewodnicy. Jednak wkrótce po wejściu w głąb lasu, po zapadnięciu zmroku, wędrowcy zaczynają doświadczać niepokojącej obecności. Jasne staje się, że legenda o klątwie wiedźmy z Blair jest bardziej przerażająca i bardziej prawdziwa niż ktokolwiek mógł przypuszczać…

 • Żywioł. Deepwater Horizon

  Żywioł. Deepwater Horizon

  dramat

  Ocena 4/6

  Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams zrobi wszystko, by ocalić swoich ludzi.

 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • OKF. "Krzyk" na ekranie

  Nie chodzi o znany horror. Na ekranie częstochowskiego OKF zobaczymy z bliska jeden z najsłynniejszych obrazów świata. A z nim 269 innych prac słynnego malarza Edvarda Muncha.

 • Nowa płyta Mazolewskiego premierowo zabrzmi w Częstochowie

  Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" inauguruje trzecią odsłonę festiwalu "JAZZtochowa". Już wiadomo, że 29 października na scenie filharmonii wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet. Zespół premierowo zaprezentuje płytę "Chaos pełen idei". Gościem specjalnym będzie John Porter. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy w poniedziałek 3 października.

 • "Ladies night" w Częstochowie. Przedpremierowy pokaz "Dziewczyny z...

  "Dziewczyna z pociągu" uznawana jest za jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Przedpremierowo zobaczą go kinomanki, które 6 października wybiorą się na "Ladies night". Na filmowe spotkanie zapraszają Cinema City Wolność i Cinema City Galeria Jurajska. Strat o godz. 19.30. Bilety kosztują 24 zł.

 • Jesienne wieczory z bluesem. Na scenie Breakmaszyna

  Restauracja Klimaty (ul. Wieluńska 6) inauguruje cykl "Jesienne wieczory z bluesem". Pierwszy koncert już w sobotę 1 października. Na scenie wystąpi zespół Breakmaszyna. Początek o godz. 19.30. Wejściówki kosztują 35 zł (informacje pond numerem tel. 34 365 17 84).

Tematy ważne dla Częstochowy
Tematy
Miejsca
Ludzie
Komunikacja
Edukacja
Praca