Co jest grane 24

6508 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Jaś i Małgosia

  Jaś i Małgosia

  dla dzieci

  Historia o Jasiu i Małgosi, złej Babie-Jadze opowiedziana na nowo przez Roberta Dorosławskiego miała swoją premierę w częstochowskim Teatrze 1 grudnia 2007. Cała galeria barwnych postaci, mnóstwo piosenek z muzyką Janusza Frączka! Rozśpiewana, roztańczona, bogata scenograficznie! Szczypta dydaktyzmu i mnóstwo świetnej zabawy!

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Star Trek: W nieznane

  Star Trek: W nieznane

  science fiction

  Ocena 4/6

  Kolejna odsłona kultowej serii, która wrosła w popkulturę, co więcej - współtworzyła ją. Twórcy ponownie zabiorą nas w emocjonującą międzygalaktyczną podróż. Wspólnie z bohaterami filmu znów będziemy "śmiało kroczyć tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek". Za reżyserię filmu odpowiada Justin Lin, twórca czterech części "Szybkich i wściekłych". Reżyser zapowiada, że "wszystko będzie nowe i świeże. Cały świat kocha Klingonów i Romulanów, ale czas, by pójść jeszcze dalej. Tworzenie nowych światów, nowych przestrzeni było niezwykłą podróżą".

 • Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  Epoka lodowcowa 5: Mocne uderzenie

  animowany

  Bohaterowie filmów z serii „Epoka lodowcowa”, które w polskich kinach obejrzało ponad 6 milionów widzów, powracają, by przeżyć prawdziwie wielką przygodę. Tym razem niepoprawny Wiewiór w pogoni za upragnionym orzeszkiem wystrzelony zostaje… w kosmos, gdzie niechcący powoduje katastrofę, w wyniku której w kierunku Ziemi zmierza wielka asteroida. Zanim dojdzie do „mocnego uderzenia”, Maniek, Diego i Sid muszą stawić czoło niezwykłym zjawiskom, wśród których są gigantyczne fale, wyładowania elektryczne, ognie z nieba i inne niezwykłe zjawiska. Wyruszają na wyprawę, w czasie której odwiedzą wiele egzotycznych krain i poznają nowe, barwne postacie, a świat epoki lodowcowej zmieni się nie do poznania.

 • Jason Bourne

  Jason Bourne

  akcja

  Superduet reżysersko-aktorski Greengrass-Damon powraca w kolejnym wspólnym filmie z kultowej serii o Jasonie Bournie (wcześniej współpracowali nad „Krucjatą Bourne’a” i „Ultimatum Bourne’a”). Całość jak zawsze oparta na bestsellerowej serii sensacyjnych powieści Roberta Ludluma. Do tej pory filmy o przygodach Bourne’a zarobiły 1,2 mld dolarów.

 • Trzy Aleje od kuchni

  W Alejach mamy ponad 50 przybytków gastronomicznychj. Ale kiedy iść przez najbardziej reprezentacyjna ulicę miasta, nie wydaje się, że jest ich aż tyle - większość ulokowano w podwórzach. Fronty są tak drogie, że stać na nie tylko banki, ewentualnie apteki i punkty telefonii komórkowej. Wyjątkiem pozostaje III Aleja. Tak jest dzisiaj, a jak było kiedyś?

 • Aleje, których już nie ma

  Większość budynków w Alejach powstało w II połowie XIX wieku. Większość zachowała się do dziś - ale nie wszystkie. Oto najciekawsze z nieistniejących.

 • Jak przodownicy rozbudowali częstochowską hutę

  Trojanowski przy robotach ziemnych wykonał 536 proc. normy, cieśla Kozak 327, zbrojarz Niegut 241. Ich nazwiska wymienił w czerwcu 1951 r. na pierwszej stronie "Głos Stalowni", fetując rozbudowę Huty Częstochowa. Rok później jej nazwę zmieniono na Huta im. Bolesława Bieruta.

 • Rocznica pogromu w Kielcach. Częstochowski biskup zapobiegł tragedii

  Gdyby nie zdecydowana postawa pierwszego częstochowskiego biskupa Teodora Kubiny, w polskiej historii obok rozdziału o tragicznym pogromie kieleckim mógłby istnieć inny, o równie okrutnym pogromie w Częstochowie.

Tematy ważne dla Częstochowy
Tematy
Miejsca
Ludzie
Komunikacja
Edukacja
Praca