• Wypadek we wtorek rano 24 maja 2016 r.

  Na skrzyżowaniu przy sądach zderzyły się trzy samochody. Spowodowało to olbrzymie korki.

 • Biskup Długosz tańczy, tańczą dzieci z Częstochowy

  23 maja bp Antoni Długosz dał się zaprosić do Zespołu Szkół nr 15 w Częstochowie, gdzie poprowadził taneczny korowód dla dzieci. W happeningu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Tańca wzięło udział ponad 300 uczniów częstochowskich podstawówek oraz Gimnazjum nr 19.

 • Pierwszy Marsz Pileckiego w Częstochowie

  Po raz pierwszy ulicami Częstochowy przeszedł Marsz Pileckiego. Przy tej okazji na frontonie kamienicy w al. Wolności 33 odsłonięto tablicę. Ma ona przypominać o pobycie w tym miejscu w 1945 r. bohatera II wojny światowej, zamordowanego przez komunistów.

Co jest grane 24

5863 imprez dziś
Do poczytania
 • Nie tylko "Alicja po drugiej stronie lustra". Filmowe Alicje

  Nie tylko "Alicja po drugiej stronie lustra". Filmowe Alicje

  KINO

  "Alicja w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla od początków kina ekranizowana była ponad 30 razy. "Alicja po drugiej stronie lustra" - znacznie mniej. Oto kilka adaptacji, które mogą wam się spodobać.

Nie przegap!
 • Michał Saturnin Kamiński. Miejsca

  Michał Saturnin Kamiński. Miejsca

  wystawa

  Wystawa Michała Saturnina Kamińskiego "Miejsca" w Miejskiej Galerii Sztuki w Czestochowie Michał Saturnin Kamiński urodził się w 1979 w Częstochowie. Jest absolwentem Wydziału Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie - specjalność malarstwo sztalugowe. W 2010 roku zadebiutował wystawą indywidualną w galerii kawiarni Mithos w Częstochowie, ale jego sukcesy artystyczne wiążą się z udziałem w znaczących konkursach artystycznych oraz wystawach pokonkursowych. Kamiński jest laureatem m.in. wyróżnienia honorowego w 5. Ogólnopolskim Konkursie na Obraz dla młodych Malarzy im. Mariana Michalika (2013/2014), uczestnikiem wystawy Dom w sztuce młodych w ramach VII Triennale Sztuki Sacrum Dom - droga istnienia, II Międzynarodowego Konkursu Artystycznego - PEJZAŻ WSPÓŁCZESNY, 4. Biennale Grafiki Studenckiej w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu (2005). W 2015 roku jego obraz zakwalifikował się do finału 42. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2015". Zainteresowania tematyczne artysty skupiają się przede wszystkim na pejzażu miejskim, potraktowanym jak motyw pop-artu. Bardzo kolorowe i gęste kompozycje, geometryzm i rytm - oto cechy najbardziej wyróżniające tę twórczość. Miasto u Kamińskiego jest jak plaster miodu - stworzone wg ściśle określonego porządku, żeby nie powiedzieć "drylu" - wydaje się przez to, mimo żywych barw, przestrzenią odhumanizowanymi, bezosobową, stworzoną dla samej siebie, nie dla człowieka - użytkownika. To w gruncie rzeczy dość pesymistyczny głos artysty na temat współczesności, wymogów cywilizacji i zaniku wartości humanistycznych.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Modelka

  Modelka

  dramat

  Ocena 2/6

  Marzeniem Emmy jest zostanie modelką międzynarodowego formatu i praca dla ekskluzywnej marki Chanel. Wreszcie dostaje swoją szansę i wyjeżdża do stolicy światowej mody – Paryża, gdzie poznaje pochodzącą z Polski Zofię (Charlotte Tomaszewska). Nowa przyjaciółka wprowadza ją w świat pełen atrakcyjnych ludzi, drogich marek i luksusowych imprez. Emma bardzo szybko zaczyna odnosić sukcesy, nie wiedząc jeszcze, że ekskluzywny styl życia ma swoją cenę. Na jednej z sesji zdjęciowych poznaje przystojnego i charyzmatycznego fotografa – Shane’a (Ed Skrein). Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wejrzenia. Wkrótce jednak ich relacja zacznie przybierać charakter niebezpiecznej obsesji. Emma szybko przekona się jak wygląda prawdziwe oblicze branży modelingu. Jeżeli chce zrobić karierę, musi porzucić dawne życie i być gotowa na wszystko

 • Mój przyjaciel orzeł

  Mój przyjaciel orzeł

  dramat

  Ocena 3/6

  Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat.

 • Były sobie człowieki

  Były sobie człowieki

  animowany

  Ocena 3/6

  Dwa miliony lat temu, tuż po obiedzie, młody małpolud o imieniu Edward spadł z drzewa, na którym od zawsze mieszkali wszyscy przedstawiciele jego gatunku. Upadając, złamał przednią łapę. Chcąc przeżyć, musiał nauczyć się chodzić na dwóch nogach, wymyślić ogień, narzędzia i... potrawkę z królika. Kiedy spotka Lucy, świat stanie na głowie, a człowieki pospadają z drzew.

 • Już w środę! Wielkie otwarcie Drugiego Muzeum Beksińskiego

  Twórczość Zdzisława Beksińskiego powraca do Częstochowy. Otwarcie Drugiego Muzeum Beksińskiego już w środę 25 maja. Wówczas to częstochowianie - jako pierwsi w Polsce - zobaczą 30 rysunków i 28 obrazów, które nigdy dotąd nie były eksponowane w naszym kraju. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.

 • Koncert w klubie Rura. O.S.T.R. powraca do Częstochowy!

  W Częstochowie takie rzeczy się raczej nie zdarzają! Dwa wyprzedane kwietniowe koncerty, bilety rozchodzące się w ciągu kilku godzin i cała grupa ludzi, którym nie udało ich się kupić. To musiało się tak skończyć - 25 maja O.S.T.R. powróci na scenę klubu Rura (przy Al. NMP 38). Impreza rozpocznie się o godz. 20. Najpierw wystąpi DJ HWR, potem raper Mikser. Sam Ostry pojawi się na scenie ok. godz. 22. Bilety kosztują 40 zł. Do godz. 17.30 można je jeszcze kupić w sklepie Monument.

 • "Alternatywa między ścianami". Teatr PidGin przywozi "Powiedz swój...

  Pora na kolejne teatralne spotkanie organizowane w ramach projektu "Aleje, tu się dzieje". Gościem cyklu "Alternatywa między ścianami" będzie nieinstytucjonalny teatr PidGin z Krakowa. W środę 25 maja na scenie między ratuszem a odwachem pokaże spektakl "Powiedz swój tekst". Początek o godz. 20. Wstęp jest wolny. W przypadku niepogody będzie grany w odwachu.

 • Rock'n'rollowe rytmy zapewnia The Freeborn Brothers

  Zespół rodem z Rzeszowa, objechał już niemal całą Europę, koncertował też w Ameryce Południowej, by wreszcie pojawić się w Częstochowie. Trio The Freeborn Brothers wystąpi w piątek 27 maja w barze 034 (Al. NMP 28). Start o godz. 20. Wstęp wolny.