• Zapowiedź budowy autostrady Częstochowa - Piotrków - Tuszyn k. Łodzi

  Budowa węzła autostradowego "Częstochowa Północ" - briefing prasowy ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka

 • Wypadek samochodowy pod Lublińcem

  20 października przed godz. 14 doszło do wypadku na prostym odcinku drogi krajowej nr 11 między Glinicą a Ciasną. Kierujący volkswagenem transporterem zderzył się z jadącym w kierunku Lublińca ciągnikiem siodłowym marki Man. Zginęli pasażerowie transportera, 29 i 47-letni mieszkańcy powiatu oleskiego.

 • Senioralia w Częstochowie. Zobaczcie tańce na parkiecie

  W hali sportowej na Zawodziu rozpoczęło się Częstochowskie Święto Seniorów. Potrwa dwa dni - od czwartku 20 października do piątku 21 października. Jak każe tradycja, miejskie władze - reprezentowane przez wiceprezydenta Jarosława Marszałka - symbolicznie przekazały seniorom władzę nad Częstochową. W hali odbyły się też liczne zajęcia (m.in. z zumby i jogi), wystąpił zespół "Lelowianie", można było zapoznać się z ofertami dotyczącymi zdrowia, aktywności fizycznej czy instytucji działających na rzecz seniorów. Całość zakończyła się poczęstunkiem. Drugi dzień upłynie pod znakiem zabawy przy muzyce. W piątek o godz. 18 w hali Polonia przypomną się gwiazdy z czasów, gdy dzisiejsi seniorzy byli młodymi ludźmi: Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz i Bohdan Łazuka.

Co jest grane 24

7468 imprez dziś
Do poczytania
 • Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24: Lekcja muzyki z Panem Turnauem

  Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24: Lekcja muzyki z Panem Turnauem

  MUZYKA

  Czym różni się rożek angielski oboju? Jak cokolwiek zagrać na pianinie? Ile frajdy daje muzykowanie? Dzieci ze szkół podstawowych biorą udział w wyjątkowych lekcjach muzyki prowadzonych przez Grzegorza Turnaua.

Nie przegap!
 • W Dolinie Muminków

  W Dolinie Muminków

  dla dzieci

  Przedstawienie przypomni znane wielu pokoleniom przygody mieszkańców niezwykłej doliny. Właśnie przyszedł czas przebudzenia się z zimowego snu. Tego dnia w domu Muminka zjawili się serdeczni przyjaciele rodziny, ale także goście, którzy jak się okazuje nie zawsze mają dobre zamiary. I pewnie to byłby zwykły dzień spędzony na zabawach przed domem, gdyby nie pewien tajemniczy kapelusz, który spadł z nieba lub nie wiadomo skąd.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Dziewczyna z pociągu

  Dziewczyna z pociągu

  thriller

  Ocena 3/6

  Czasem niewinne marzenia zmieniają się w przerażającą rzeczywistość. Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wkrótce wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.

 • Prosta historia o morderstwie

  Prosta historia o morderstwie

  kryminał

  Ocena 4/6

  Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.

 • Szkoła uwodzenia Czesława M.

  Szkoła uwodzenia Czesława M.

  komedia

  Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces? „Szkoła uwodzenia Czesława M.” to ciepła i optymistyczna komedia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. W filmie o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów w roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.

 • Połomski, Rosiewicz i Łazuka wystąpią dla seniorów z Częstochowy

  Częstochowianie znów usłyszą i zobaczą Jerzego Połomskiego, Andrzeja Rosiewicza, Bohdana Łazukę... Będzie też Filip Borowski i zespół Chrząszcze .To już w piątek 21 października, na senioraliach w hali Polonia. Początek o godz. 18. Bilety normalne kosztują 100 zł, dla osób powyżej 60 lat - 10 zł.

 • Miejska Galeria Sztuki. Trzy dni wśród Beksińskich - gratis

  W czwartek 20 października Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie (Al. NMP 64) zaczyna cykl imprez "INNI/o Beksińskich". To siedem wydarzeń - od zwiedzania wystawy, po seanse filmów dokumentalnych, słuchanie muzyki i spotkania autorskie. Wstęp wolny

 • Na ten koncert czekamy od dawna! John Scofield wreszcie w Częstochowie

  Gdy tylko głoszono, że gitarowa legenda wystąpi w Częstochowie, w mieście zawrzało, a bilety zaczęły rozchodzić się w oka mgnieniu. Po tygodniach oczekiwań - stanie się: w poniedziałek 24 października kwartet Johna Scofielda wystąpi na deskach Filharmonii Częstochowskiej. O ostatnie miejsca na to wydarzenie można jeszcze dopytywać w kasie przy ul. Wilsona 16.

 • Reżyserski debiut Pawła Wawrzeckiego w Częstochowie

  Teatr Kwadrat w sobotę 22 października przywiezie do Częstochowy swój najnowszy spektakl. "Kłamstewka" z Martą Żmudą - Trzebiatowską i Pawłem Domagałą zobaczymy na scenie filharmonii o godz. 16 i 19. Bilety kosztują od 50 do 150 zł.

Tematy ważne dla Częstochowy
Tematy
Miejsca
Ludzie
Komunikacja
Edukacja
Praca