Co jest grane 24

5963 imprez dziś
Do poczytania
 • "Młode strzelby". Zastrzyk adrenaliny dla westernu [KULTOWY CZWARTEK]

  "Młode strzelby". Zastrzyk adrenaliny dla westernu [KULTOWY CZWARTEK]

  KINO

  Obie części "Młodych strzelb" próbowały ożywić wymierające w latach 80. westerny. Udało się, choć teza, że to najlepsze filmy gatunkowe tamtego okresu będzie przesadą. Po prostu nie było innych.

Nie przegap!
 • Makaronowe Mistrzostwa Barilla Cup

  Makaronowe Mistrzostwa Barilla Cup

  jedzenie

  II edycja konkursu, do którego w tym roku Barilla zaprosiła nie tylko dziennikarzy i blogerów, ale także konsumentów. W pierwszym etapie konkursu konsumenci musieli wykazać się ogromną kreatywnością kulinarną. Dzięki przesłaniu zdjęć własnych potraw i przepisów kuchni włoskiej na www.barillacup.pl laureatom udało się dotrzeć do ostatniego etapu konkursu, gdzie na wszystkich czeka wielkie wspólne gotowanie i moc emocji. Liczą się pomysł, smak, ale przede wszystkim pasja każdego uczestnika. Najważniejsze natomiast, by swoim daniem konkursowym przekonać do siebie Jury. W jego składzie znajdą się takie znakomitości jak: Tessa Capponi-Borawska, inicjatorka kuchni śródziemnomorskiej w Polsce. Jako jedna z pierwszych zapoznała i rozkochała Polaków w kuchni włoskiej. Obecny będzie także Bartek Kieżun (Krakowski Makaroniarz), kulinarny bloger i dziennikarz, zwycięzca I edycji konkursu Barilla Cup. Wydarzenie poprowadzą Maciej Miecznikowski – miłośnik kuchni włoskiej, pasjonat kulinarny, oraz Marco Ghia – rodowity Włoch, szef kuchni w Akademii Kulinarnej Whirlpool, mistrz w swoim fachu.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Bridget Jones 3

  Bridget Jones 3

  komedia

  Po rozstaniu z Markiem Darcym, z którym miała spędzić resztę życia, Bridget znów jest singielką, tym razem po czterdziestce. Jej nieokiełznany optymizm każe jej skupić się na nowych wyzwaniach zawodowych oraz starych i nowych przyjaciołach. Po raz pierwszy w życiu panna Jones czuje, że ma całkowitą kontrolę nad swoim życiem. Czy coś może zaburzyć ten spokój?Otóż może, Bridget spotyka bowiem przystojnego Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest wszystkim tym, czym nie jest Mark. Ale na tym nie kończy się historia. Bo kłopoty i Bridget to synonimy. Wkrótce okazuje się, że panna Jones spodziewa się dziecka. Nie jest jedynie pewna, który z panów jest jego ojcem…

 • Sługi boże

  Sługi boże

  kryminał

  Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy przydzielona zostaje także Ana Wittesch (Julia Kijowska), niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia, by prowadzić inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się, że do miasta przybywa wysłannik watykańskiego banku, dr Kuntz (Krzysztof Stelmaszyk). Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana, komisarz Warski i Ana muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie ufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

 • Smoleńsk

  Smoleńsk

  dramat

  Ocena 1/6

  10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

 • Nowa płyta Mazolewskiego premierowo zabrzmi w Częstochowie

  Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" inauguruje trzecią odsłonę festiwalu "JAZZtochowa". Już wiadomo, że 29 października na scenie filharmonii wystąpi Wojtek Mazolewski Quintet. Zespół premierowo zaprezentuje płytę "Chaos pełen idei". Gościem specjalnym będzie John Porter. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy w poniedziałek 3 października.

 • "Ladies night" w Częstochowie. Przedpremierowy pokaz "Dziewczyny z...

  "Dziewczyna z pociągu" uznawana jest za jeden z najbardziej oczekiwanych filmów tego roku. Przedpremierowo zobaczą go kinomanki, które 6 października wybiorą się na "Ladies night". Na filmowe spotkanie zapraszają Cinema City Wolność i Cinema City Galeria Jurajska. Strat o godz. 19.30. Bilety kosztują 24 zł.

 • Jesienne wieczory z bluesem. Na scenie Breakmaszyna

  Restauracja Klimaty (ul. Wieluńska 6) inauguruje cykl "Jesienne wieczory z bluesem". Pierwszy koncert już w sobotę 1 października. Na scenie wystąpi zespół Breakmaszyna. Początek o godz. 19.30. Wejściówki kosztują 35 zł (informacje pond numerem tel. 34 365 17 84).

 • "Boeing, Boeing". Komediowy hit wyląduje w Częstochowie

  Tego spektaklu nie trzeba specjalnie przedstawiać - "Boeing, Boeing" od dawna cieszy się bowiem ogromną sympatią publiczności w całej Polsce. Teraz - 8 października - będzie go można zobaczyć na scenie Filharmonii Częstochowskiej. Komedię Studia Buffo sprowadzi do Częstochowy agencja artystyczna Certus.

Tematy ważne dla Częstochowy
Tematy
Miejsca
Ludzie
Komunikacja
Edukacja
Praca