Co jest grane 24

6521 imprez dziś
Do poczytania
 • Nominacje do Grammy bez niespodzianek. Króluje Beyoncé, Rihanna i Kanye West

  Nominacje do Grammy bez niespodzianek. Króluje Beyoncé, Rihanna i Kanye West

  MUZYKA

  Beyoncé znowu zdominowała Grammy. Ze swoim najnowszym albumem "Lemonade" ma szansę na statuetkę w najważniejszych kategoriach: płyta roku, nagranie roku i piosenka roku. Po osiem nominacji zdobyli Rihanna, Drake i Kanye West.

Nie przegap!
 • Być jak Kazimierz Deyna

  Być jak Kazimierz Deyna

  komedia

  „Być jak Kazimierz Deyna” jest słodko-gorzką opowieścią o losach trzydziestokilkuletniego Polaka, który urodził się w dniu, w którym Kazimierz Deyna strzelił pamiętnego gola w meczu z Portugalią. Ten fakt zdeterminował postępowanie Bohatera, który postanowił ulepić swoje życie na kształt wielbionego piłkarskiego idola. Sarkastyczna, ale i pełna ciepłego humoru opowieść o dorastaniu, niejednej miłości i życiowych wyborach, w której bramki strzelają Deyna i Boniek, białe skarpetki mają moc afrodyzjaku, pożądanie prowadzi do czystości, a Matka-Polka rozprawia się z rynkami wschodnimi.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

  fantastyka

  Ocena 4/6

  Akcja filmu rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien nie-czar (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i nie-czarów.

 • Pitbull. Niebezpieczne kobiety

  Pitbull. Niebezpieczne kobiety

  akcja

  Ocena 2/6

  W 2015 roku 40% funkcjonariuszy przyjętych do policji stanowiły kobiety. Wśród nich są Zuza (Joanna Kulig) i Jadźka (Anna Dereszowska). Na drodze świeżo upieczonych policjantek los szybko stawia starszych kolegów po fachu: Gebelsa (Andrzej Grabowski) i Majamiego (Piotr Stramowski). Ich doświadczenie okaże się bezcenne w starciu funkcjonariuszek ze skorumpowanymi przełożonymi, takimi jak Izabela Zych ps. Somalia (Magdalena Cielecka) oraz brutalnym, przestępczym światem mafii „paliwowej”, której macki sięgają dalej niż można sobie wyobrazić… Życie prywatne bohaterek jest równie skomplikowane. Jadźka na co dzień zmaga się z nieobliczalnym mężem (Artur Żmijewski) – pracownikiem wywiadu skarbowego, powiązanym z mafią, natomiast Zuza niefortunnie wikła się w romans z Remkiem ps. Cukier (Sebastian Fabijański), socjopatycznym gangsterem, którego dziewczyna – Drabina (Alicja Bachelda-Curuś) właśnie wychodzi z więzienia…

 • Wilk w owczej skórze

  Wilk w owczej skórze

  animowany

  Ocena 3/6

  Jak to się stało, że wilk zmienił ciało? Komediowa animacja, która zaspokoi wilczy apetyt na przygodę każdego widza! Pełen zakręconej magii i rogatych zwrotów akcji film wyczarowany został przez twórców kinowych przebojów „Królowa Śniegu” i „Królowa Śniegu 2” – serii która podbiła serca blisko 400 000 widzów w całej Polsce! „Wilk w owczej skórze” zdobył Grand Prix na międzynarodowym festiwalu filmów dziecięcych w Korei Południowej oraz otrzymał specjalne wyróżnienie dla „Najlepszej doskonałości” na Catalina Film Festival w Los Angeles. Młody wilk Szary, syn charyzmatycznego wodza stada, wcale nie garnie się do tego, aby zostać jego następcą. Interesują go: dobra zabawa, tańce i wycie do Księżyca z kolegami, szalone pościgi za owcami i wylegiwanie się na słonecznych polanach. Jednak pewnego dnia, za sprawą niefortunnego zaklęcia, jego beztroskie życie wywróci się do góry nogami. Pewny siebie wilczek obudzi się… w owczej skórze! Jeżeli chce wrócić do dawnego życia, musi nauczyć się żyć wśród stada sympatycznych, ale strasznie rozbrykanych owieczek. Jednak kiedy nadejdzie niebezpieczeństwo, pokaże prawdziwą naturę i stanie w obronie wełnianych przyjaciół. Nie oceniaj go po futrze!

 • Swiernalis, "Dzikie palmy" i "Sierść" w Częstochowie

  Słuchając na żywo muzyki Swiernalisa, można zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie. A tak konkretnie - wesprzeć działalność Fundacji Oczami Brata. Charytatywny koncert odbędzie się już w czwartek 8 grudnia w Pubie Sportowym Stacherczak (al. Kościuszki 1). Start o godz. 19. Dochód z biletów- cegiełek wesprze działania częstochowskiej fundacji.

 • Filharmonia Częstochowska. Muzyczne hity ekranów filmowych

  Przed nami kolejny "Czwartkowy wieczór z Chórem Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum". 8 grudnia tematem przewodnim będzie muzyka filmowa. Początek koncertu o godz. 19. Bilety: 35, 30 i 20 zł.

 • OKF. To rzeczywiście "Miłowanie z daleka" - z Nowego Jorku

  Po listopadowej przerwie bywalcy transmisji operowych z nowojorskiej Met wracają do Ośrodka Kultury Filmowej - Kina Studyjnego "Iluzja". W sobotę 10 grudnia czeka ich nie lada gratka - opera współczesna, z Finlandii. "Miłowanie z daleka" zacznie się o godz. 18.55. Bilety kosztują 55 zł.

 • Filharmonia Częstochowska. Akademicy z Mozartem i Beethovenem

  W piątek 9 grudnia Filharmonia Częstochowska odda swą salę koncertową Akademii im. Jana Długosza. Będzie koncert i wernisaż wystawy, przyjadą też wykonawcy z Łodzi i Hradec Králové. Początek o godz. 18.30. Bilety: 30, 25 i 15 zł.

Tematy ważne dla Częstochowy
Tematy
Miejsca
Ludzie
Komunikacja
Edukacja
Praca