Co jest grane 24

4285 imprez dziś
Do poczytania
 • Muse kończy Kraków Live Festival 2016. Chcemy więcej takich podróży "rockowym dronem"

  Muse kończy Kraków Live Festival 2016. Chcemy więcej takich podróży "rockowym dronem"

  MUZYKA

  We love Poland so much - Muse tymi słowami rozgrzał publikę na Kraków Live Festival. Występ Muse zamykający tegoroczny festiwal to nie tylko koncert, to najwyższej jakości spektakl i zarazem show, składające się z zestawu samych hitów, z których każdy wywołuje energię i dreszcze. Trudno o lepsze zakończenie festiwalu.

Nie przegap!
 • W ogrodzie. Wystawa polsko-czeska

  W ogrodzie. Wystawa polsko-czeska

  wystawa

  Wystawa "W ogrodzie" w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie jest efektem współpracy trzech galerii: Galerie 9 w Pradze, Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie i Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach. Przez cały czerwiec wystawę pokazywała Galerie 9 w Pradze, po prezentacji w Częstochowie wystawa trafi do Kielc. Na wystawę W ogrodzie składają się dzieła artystów czeskich i polskich, uprawiających różne dziedziny sztuki. W kontekście wystawy i jej tematu istotny jest czasownik „uprawiać” (łac. cultivare), pierwotnie odnoszący się do uprawiania roli, z czasem nabrał mocy oznaczania wszystkiego, co pochodzi od człowieka. Cultura to uprawa, hodowla, kształcenie, od celere, czyli pielęgnowania i zamieszkiwania. Uprawianie wiąże się więc z zamieszkiwaniem, działaniem – kształtowaniem. Ogród ukształtowany przez człowieka, ale jednak z materii nieprzewidywalnej, samej natury, jest sferą pomiędzy dwiema domenami: ludzką i nie-ludzką. Miejsce „pomiędzy” charakteryzuje łączenie opozycji: natura/kultura, życie/śmierć, miłość/nienawiść, ludzkie/nieludzkie, piękno/brzydota, zewnętrzny/wewnętrzny itd. „Pomieszanie” kategorii ucieleśnia się w rozlicznych figurach symbolicznych: bezpośrednio w samym ogrodzie oraz ogrodzie – metaforze/obrazie stanów ducha i rzeczy. Dzieła zaprezentowane na wystawie wprowadzają nas w pewną grę wyobraźni wokół ogrodu, skłaniają do poszukiwania tropów i odniesień i jednocześnie wskazują na ich obfitość i różnorodność.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Złe mamuśki

  Złe mamuśki

  komedia

  Ocena 4/6

  Opowieść o przykładnych matkach, które postanawiają zerwać się ze smyczy. Młoda i piękna matka cudownego synka, żona wspaniałego męża, po prostu perfekcyjna pani domu. To oficjalny wizerunek Amy Mitchell. W rzeczywistości przepracowana i wykończona monotonią matczynych obowiązków Amy ma już dość bycia chodzącym ideałem. Pod wpływem wyzwolonych przyjaciółek, wkurzona przez leniwego męża egoistę porzuca gary i pieluchy, a kuchenny fartuch zamienia na seksowną kieckę. I rusza w miasto, by znów poczuć, że żyje! Zakręcone na lokówkę obłudne kury domowe ze szkolnej rady rodziców gotują się z oburzenia, ale Amy nic już nie powstrzyma. Z dziką rozkoszą sieje ferment i zgorszenie odkrywając przy tym, że szczęśliwa mama to lepsza mama.

 • Barbie: gwiezdna przygoda

  Barbie: gwiezdna przygoda

  animowany

  Piękna Barbie tym razem w roli kosmicznej księżniczki latającej w kosmosie na magicznej deskorolce. W podróży przez przestworza towarzyszy jej ukochane zwierzątko, oddany, wierny przyjaciel Pupcorn. Pewnego dnia zmienia się wszystko. Migoczące na niebie gwiazdy przygasają i spowalniają swój podniebny taniec. Ale uratowanie kosmosu to zadanie idealne dla pięknej księżniczki Barbie. Na tajemniczej planecie dołącza do grupy ratującej gwiazdy. Poznaje tam wielu nowych, wspaniałych przyjaciół, którzy wspólnie próbują ocalić galaktykę. Wkrótce Barbie odkrywa w sobie niezwykłą siłę – wie, że jeśli tylko będzie słuchać swego serca, z pomocą przyjaciół, może stanąć na czele wszechświata…

 • Gdzie jest Dory?

  Gdzie jest Dory?

  animowany

  Ocena 4/6

  Kiedy Dory mawiała „mówi się trudno i płynie się dalej” w nagrodzonym Oscarem filmie „Gdzie jest Nemo”, raczej nie zdawała sobie sprawy z tego, co jeszcze ją w życiu czeka – chociaż pewnie i tak by zapomniała... Tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła mówić się językiem wielorybów?

 • Filmowy wtorek. W podróży do Częstochowy lat 90.

  Pora na ostatnią odsłonę filmowych spotkań w Ośrodku Kultury Filmowej organizowanych w ramach miejskiej akcji "Aleje, tu się dzieje". We wtorek 23 sierpnia wyświetlony zostanie film dokumentalny "Częstochowa lata 90. XX wieku". Początek o godz. 19. Wstęp jest wolny.

 • Wtorek w Carpe Diem. Ostatnia wakacyjna "Bitwa umysłów"

  Klub Carpe Diem (Al. NMP 29) zaprasza na sierpniową odsłonę "Bitwy umysłów". Quiz odbędzie się we wtorek 23 sierpnia. Start o godz. 20. Zapisy od godz. 19. Wpisowe od drużyny kosztuje 10 zł.

 • Międzynarodowe Biennale Miniatury. Trwają przygotowania do sobotniej...

  Maleńkie prace dotarły do Częstochowy m.in. z Francji, Turcji, Meksyku czy Izraela. W sumie na konkurs organizowany przez OPK "Gaude Mater" wpłynęło ich niemal 900. Na wystawie prezentowanej w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater" zobaczymy ich 277. Właśnie trwają przygotowania do sobotniego wernisażu.

 • OKF pokazuje "Don Kichota" teatru Bolszoj. Ależ tam tańczą

  W niedzielę 28 sierpnia kolejna retransmisja wielkiego spektaklu w częstochowskim Ośrodku Kultury Filmowej - Kinie Studyjnym "Iluzja". Tym razem to spektakl taneczny, "Don Kichot" z teatru Bolszoj. Początek o godz. 18.45. Bilety kosztują 30 i 25 zł.

 • Kto puścił jasnogórską wieżę z dymem? Mówili, że pątnicy z Kalisza

  Była noc 15 sierpnia, gdy na wieży Jasnej Góry zalśniły niewielkie języki ognia. Trzy kwadranse później 89-metrowa budowla płonęła jak pochodnia. Stało się to 116 lat temu. 110 lat temu poświęcono odbudowaną wieżę. To ją oglądamy do dzisiaj.

 • Ul. Teatralna - tak kiedyś nazywały się al. Wolności i Kościuszki...

  Przez pierwsze sto lat dzisiejsze al. Wolności i Kościuszki były ulicami tak naprawdę lokalnymi - choć z nieźle rozwijającym się handlem na odcinkach przylegających do Alej. Zmieniło się to dopiero w 1959 r.

 • Papieże na Jasnej Górze. Wizyty Jana Pawła II i Benedykta XVI

  Jan Paweł II na Jasnej Górze był jak u siebie w domu. Benedykt XVI uznał, że odwiedzając Polskę, nie może ominąć miejsca tak ważnego dla swego wielkiego poprzednika. Franciszek będzie trzecim papieżem, który odwiedzi częstochowskie sanktuarium.

 • Trzy Aleje od kuchni

  W Alejach mamy ponad 50 przybytków gastronomicznychj. Ale kiedy iść przez najbardziej reprezentacyjna ulicę miasta, nie wydaje się, że jest ich aż tyle - większość ulokowano w podwórzach. Fronty są tak drogie, że stać na nie tylko banki, ewentualnie apteki i punkty telefonii komórkowej. Wyjątkiem pozostaje III Aleja. Tak jest dzisiaj, a jak było kiedyś?

Tematy ważne dla Częstochowy
Tematy
Miejsca
Ludzie
Komunikacja
Edukacja
Praca