Idziesz po raz pierwszy na wybory? Mamy dla Ciebie darmową prenumeratę cyfrowej "Wyborczej". Szczegóły na wyborcza.pl/pierwszyraz

Na dwa tygodnie przed wyborami firma Otawa Group zapytała częstochowian, kogo poprą w wyborach prezydenta 21 października.

– Z sondażu wynika, że wynik wyborów prezydenckich w Częstochowie jest właściwie przesądzony – twierdzi Krzysztof Otawa, dyrektor ds. badań w Otawa Group. – Wszystko wskazuje na to, że zwycięzcą będzie obecny prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Pozostaje jedynie pytanie, czy uzyska on wymaganą większość głosów w pierwszej turze, czy konieczna będzie listopadowa dogrywka.

W sondażu przeprowadzonym dla „Wyborczej” głosowanie na Krzysztofa Matyjaszczyka z SLD zadeklarowało 53,4 proc. respondentów. Na drugim miejscu znalazł się kandydat PiS, obecny senator Artur Warzocha 17,6 proc. Kolejne miejsca w sondażu zajęli: Marcin Maranda, obecny wiceprzewodniczący rady miasta z komitetu Marcin Maranda. Mieszkańcy Częstochowy – 6,7 proc., poseł Tomasz Jaskóła z komitetu Kukiz’15 – 2,5 proc., Jacek Krawczyk, kandydat Koalicji Obywatelskiej Platforma.Nowoczesna – 1,7 proc. oraz Martin Saczek z komitetu Otwarta Częstochowa – 0,3 proc. Blisko co piąty pytany (17,8 proc.) odpowiada, że jeszcze nie wie, jak zagłosuje.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej