Blachownia. Dwie linie gminne i dwie do Częstochowy

Bardzo ambitne plany ma Blachownia, która chce na terenie swojej gminy wprowadzić darmową komunikację – płacić się będzie tylko za podróż do Częstochowy. Trasy będzie obsługiwać firma GTV Bus.

Na terenie gminy będą kursować dwie linie. Pierwsza to Ostrowy Szpital – Starowiejska – 1 Maja – Blachownia Urząd Miasta, a trasa druga to Cisie – Gać – Blachownia Urząd Miasta (plus wjazdy do Trzepizur i Malic). Rozkłady obu linii będą tak ustawione, aby pasażerowie wygodnie przesiedli się przy urzędzie miasta w Blachowni na autobus do Częstochowy. W tej relacji również będą dwie linie: pierwsza z nich pojedzie trasą: Częstochowa ul. Focha – Gnaszyn – Wyrazów – Blachownia Urząd Miasta – Łojki – Gnaszyn – Częstochowa ul. Focha. Druga podąży w odwrotną stronę, tj. Częstochowa ul. Focha – Łojki – Blachownia Urząd Miasta – Wyrazów – Częstochowa ul. Focha. Jeśli pasażerowie będą korzystać z nich jedynie na terenie gminy Blachownia, to podróż też będzie darmowa, natomiast za bilet do Częstochowy zapłacą 4 zł.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.