Galopujące ceny, rosnąca inflacja, podwyżki stóp procentowych, to ostatnio najważniejsze problemy, z którymi mierzą się Polacy, i które niejednokrotnie wymuszają przeanalizowanie domowych budżetów. Jak ograniczyć wydatki, a z czego zupełnie zrezygnować, i najważniejsze - co zrobić z oszczędnościami?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nowatorskim pomysłem na zabezpieczenie kapitału może być inwestycja w farmy fotowoltaiczne, bowiem szybko rosnące ceny prądu, gazu i węgla spowodowały, że zarabianie na produkcji zielonej energii stało się bardziej bezpieczne i zyskowne niż kiedykolwiek.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Farma fotowoltaiczna – biznes, który sam zarabia

Częstochowska firma Lighthief, która dostarcza usługi posprzedażowe dla instalacji i farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju, rozpoczęła właśnie nowy projekt.

- Bazując na naszych dotychczasowych doświadczeniach w nadzorze farm fotowoltaicznych, badaniach prowadzonych z naukowcami z Politechniki Częstochowskiej oraz recyklingu paneli fotowoltaicznych, postanowiliśmy budować elektrownie fotowoltaiczne wspólnie z naszymi inwestorami – wyjaśnia Prezes Spółki Marko Hernaiz. Udało się stworzyć fantastyczny zespół, który swoim doświadczeniem zapewnia powodzenie tego projektu. Pomysł budowy farm fotowoltaicznych powstał znacznie wcześniej, ale kluczem do sukcesu w tej branży jest profesjonalna i wysoko wykwalifikowana kadra zarządzająca – dodaje Marko Hernaiz.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

Jak to działa?

Zasady wspólnej inwestycji są dość proste – inwestorzy, wraz z nami stają się udziałowcami w spółce celowej, która buduje i zarządza farmą fotowoltaiczną, a następnie zarabiają na wzroście wartości udziałów i dywidendzie – tłumaczy prezes firmy. Inwestycja przewidziana jest jako bezpieczna i długoterminowa, ale udziałowcy mają opcję wyjścia z niej z zyskiem już po 3 latach. Wartość wybudowanej elektrowni fotowoltaicznej wraz z dobrze podpisanymi kontraktami na sprzedaż energii wzrasta między 30% a 50%. Jest to zatem bardzo ciekawa alternatywa dla dotychczasowych form inwestowania.

Więcej o inwestycji znaleźć można na: www.inwetycjeoze.pl lub oglądając film:

 

Koszt udziału w farmie fotowoltaicznej

Zainteresowanie naszym projektem jest spore i prawie codziennie zgłaszają się potencjalni inwestorzy z pytaniami o szczegóły. Aby zostać udziałowcem nie trzeba posiadać ogromnych środków finansowych, wejście do projektu zaczyna się od 32.900 złotych. Inwestycja jest tak przemyślana, że znajdą tu dla siebie bezpieczną przystań zarówno mali, jaki i więksi inwestorzy – wyjaśnia Prezes Hernaiz. Sam harmonogram jest także bardzo przejrzysty – spółka kupuje gotowy projekt farmy fotowoltaicznej wraz z pozwoleniami na budowę i warunkami przyłącza, następnie dokonuje potrzebnych zmian projektowych, zamawia panele fotowoltaiczne i trafostację, wchodzi na budowę i po okresie około 6 miesięcy mamy działającą elektrownię fotowoltaiczną. Nasi inwestorzy doceniają również bardzo przejrzysty sposób raportowania i informowania o postępach prac. Wszystkich inwestorów poznajemy osobiście i omawiamy z nimi ich potrzeby, obawy oraz plany związane z inwestowaniem w farmy fotowoltaiczne – podkreśla Prezes Marko Hernaiz. Ogromną satysfakcją napawa nas fakt, że pierwszym udziałowcem został król strzelców tegorocznej piłkarskiej ekstraklasy - Ivi Lopez, na co dzień zawodnik klubu sportowego Raków Częstochowa:

 

Oczywiście jest to dla nas ważne z punktu widzenia marketingowego – dodaje Prezes Hernaiz, ale przede wszystkim niezwykle cieszy nas to, że Ivi uwierzył w naszą inwestycję i sam również zakupił pierwszy udział w spółce celowej, patrząc długoterminowo na inwestycję w słońce i energię.

Materiał promocyjny Partnera
Materiał promocyjny Partnera 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej