Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Autor pokazanych w Wejściówce zdjęć jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 48 (dawniej Gimnazjum nr 3) w Częstochowie. W ubiegłym roku prezydent Częstochowy wyróżnił go stypendium dla młodych twórców w dziedzinie kultury, dzięki któremu powstała wystawa fotografii „Sport okiem Maćka Skowronka”. Można ją nadal oglądać w częstochowskim Pubie Sportowym Stacherczak.

W Wejściówce pokazuje dla odmiany zdjęcia zrobione podczas koncertów.

28.12.2014, Częstochowa, filharmonia. Mateusz Pospieszalski i Włodzimierz Kiniorski podczas jubileuszowego koncertu z okazji 35-lecia zespołu Tie Break28.12.2014, Częstochowa, filharmonia. Mateusz Pospieszalski i Włodzimierz Kiniorski podczas jubileuszowego koncertu z okazji 35-lecia zespołu Tie Break MACIEK SKOWRONEK

– Nie wiem, czy bardziej interesuje mnie muzyka czy sport – przyznaje Maciek Skowronek. – Obie dziedziny zajmują mnie chyba na równi. Fotografuję tam, gdzie zabiera mnie tata [Grzegorz Skowronek, fotoreporter „Gazety Wyborczej”]. Robię dużo zdjęć, wśród nich pojawiają się te, które chciałbym zatrzymać na zawsze, pokazać innym. Czy pójdę w ślady ojca, jeszcze nie wiem. Może, kiedy dorosnę, zdjęcia będą robiły roboty? Chociaż nic nie zastąpi ludzkiego oka i intuicji.

Maciek jest laureatem tak uznanych konkursów fotograficznych jak Klimaty Częstochowy i Peron Częstochowa. Od pięciu lat jego zdjęcia pojawiają się na łamach „Wyborczej”.

8.10.2016, Częstochowa, Teatr from Poland. Koncert zespołu Kabanos8.10.2016, Częstochowa, Teatr from Poland. Koncert zespołu Kabanos MACIEK SKOWRONEK

15-latek kibicuje Realowi Madryt, słucha zespołów Dżem, Kabanos, T.Love, Metallica, Motorhead... – Od kilku lat jeżdżę z rodzicami, bratem i grupą przyjaciół na najpiękniejszy festiwal świata, czyli Przystanek Woodstock. Widziałem też na żywo koncerty takich legend jak Metallica w Pradze, Black Sabbath w Budapeszcie i ostatnio Rolling Stones w Monachium - opowiada. - Zazdroszczę rodzicom, że mogli zobaczyć mój ulubiony Dżem jeszcze z Ryśkiem Riedlem, mnie pozostało oglądanie filmu „Skazany na bluesa” z Tomaszem Kotem i obecnym wokalistą zespołu Maciejem Balcarem. Widziałem to już dziesiątki razy.

Zasadniczą część wystawy zdjęć młodego autora można oglądać do końca października w Cafe Skrzynka (ul. Dąbrowskiego 1). Dodatkowo dwie prace w OPK „Gaude Mater” i jedną w redakcji „Wyborczej” (ul. Racławicka 6a).

Zapraszamy też do prezentacji fotografii Maćka Skowronka w internetowej wersji Wejściówki na czestochowa.wyborcza.pl (kliknij w zdjęcie):

11.12.2014, Częstochowa, klub Rura. Grabarz podczas koncertu zespołu Strachy na Lachy11.12.2014, Częstochowa, klub Rura. Grabarz podczas koncertu zespołu Strachy na Lachy MACIEK SKOWRONEK

Inne prezentacje pod szyldem Wejściówki – TUTAJ

11.12.2014, Częstochowa, klub Rura. Grabarz podczas koncertu zespołu Strachy na Lachy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.