Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jego prace to „Dzienniki” – diariusze, notowanie rzeczywistości, rejestrowanie dnia... Zapis wrażeń ulotnych bez pióra i kartek, ale przy pomocy pędzli i farb. Kompozycje Mateusza Pawełczyka to wypadkowa wielu zdarzeń życia codziennego. Niezwykły, artystyczny komentarz. Artystę fascynuje sam proces twórczy, który przybiera różne kierunki – czasem ważniejsza jest warstwa ideowa dzieła, czasem – same wartości malarskie, pociągnięcia pędzla i nakładanie barw. Często więc efekt końcowy zaskakuje i zachwyca.

Praca Mateusza PawełczykaPraca Mateusza Pawełczyka 

Mateusz Pawełczyk (ur. 1991) jest absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, z którą współpracuje do dziś. Dyplom magisterski obronił z wyróżnieniem w pracowni Włodzimierza Kuleja w 2015 r. Ma na koncie udział w wielu wystawach zbiorowych i międzynarodowych.

W ramach Wejściówki jego prace można oglądać w kilku miejscach równocześnie: w Galerii Dobrej Sztuki Muzeum Częstochowskiego (Al. NMP 47), w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” i w Cafe Skrzynka (ul. Dąbrowskiego 1) oraz w redakcji „Gazety Wyborczej” (ul. Racławickiej 6a). A także na portalu czestochowa.wyborcza.pl.

Zobacz więcej prac Mateusza Pawełczyka w internetowej odsłonie Wejściówki na portalu „Wyborczej” (kliknij w zdjęcie).

Praca Mateusza PawełczykaPraca Mateusza Pawełczyka 

Inne prezentacje pod szyldem Wejściówki – TUTAJArtykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.