Sama nie wie, kiedy hobby zmieniło się w pasję, bez której nie wyobraża już sobie życia. Tę energię widać w obrazach, które pojawiły się w Wejściówce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Galerię Wejściówka współtworzą Muzeum Częstochowskie, Cafe Skrzynka i częstochowska „Wyborcza”. To projekt, do którego są zapraszani utalentowani artyści z Częstochowy. Takie zaproszenie otrzymała właśnie Aneta Herbuś.

Praca Anety Herbuś
Praca Anety Herbuś 

Od 10 lat jest związana z Centrum Obsługi Inwestora w Urzędzie Miasta Częstochowy, wykłada także w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Jest wielbicielką rockowych brzmień i dobrych książek. Jakby tego było mało, w wolnej chwili maluje akrylami. Traktuje to jako odskocznię od codziennej gonitwy i relaks po ciężkim dniu. Sama nie wie, kiedy hobby zmieniło się w pasję, bez której nie wyobraża już sobie życia.

Praca Anety Herbuś
Praca Anety Herbuś 

Nie ogranicza się do jednej techniki i jednego stylu. Dutch pour painting, dip painting i abstrakcyjne pejzaże szczególnie ją fascynują. Kolorystyka jej prac jest bardzo urozmaicona, artystka lubi eksperymentować. Nie pozwala, żeby format ją ograniczał. Używane przez nią techniki doskonale sprawdzają się przy przeróbkach mebli i tworzeniu dekoracji, co sprawia, że wnętrze domu zmienia się nie do poznania i nabiera artystycznego wyrazu.

Prezentowane w Wejściówce obrazy są ekspresyjne. Przedstawiają zabawę ze sztuką. Odbiorca może odnieść wrażenie, jakby oglądał galaktyki stworzone pod wpływem chwili.

Prace Anety Herbuś można oglądać do końca października 2019 r. w Muzeum Częstochowskim – Galerii Dobrej Sztuki (Al. NMP 47), w Cafe Skrzynka (ul. Dąbrowskiego 1) i w redakcji „Gazety Wyborczej” (ul. Dąbrowskiego 6a). A także – bezterminowo – na portalu czestochowa.wyborcza.pl. Wszystkie te miejsca składają się na wieloelementową galerię Wejściówka.

Zobacz wszystkie prace Anety Herbuś w internetowej odsłonie Wejściówki (kliknij w zdjęcie).

Praca Anety Herbuś
Praca Anety Herbuś 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem