Stoiska w ramach profilaktycznej wystawy staną w niedzielę 8 września na placu Biegańskiego w godz. 12-17.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Celem wystawy jest zmniejszenie wśród częstochowian liczby typowych schorzeń, podając praktyczne wskazówki dotyczące ochrony zdrowia i prowadzenie zdrowego stylu życie” – informują organizatorzy wydarzenia. W jego trakcie będzie można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie krwi, wykonać pomiar tkanki tłuszczowej, cukru i cholesterolu. Można wziąć udział w tzw. teście harvardzkim, podczas którego dokonywane są trzy odczyty pulsu – spoczynkowego, po 3 minutach ćwiczeń oraz po 5 minutach odpoczynku. Organizatorzy zaoferują także krótkie masaże relaksacyjne oraz komputerowe badanie wieku biologicznego. Przygotowują też degustację zdrowej żywności.

Poszczególne stanowiska będą obsługiwać lekarze, pielęgniarki oraz wolontariusze.

Organizatorem wystawy na placu Biegańskiego, nad którą patronat objął prezydent Częstochowy, jest Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

To niejedyne jego działanie na rzecz zdrowia. W każdą drugą środę miesiąca organizuje w swojej siedzibie przy ul. Pułaskiego 21 spotkania dotyczące zdrowia i profilaktyki. W środę 11 września o godz. 17 z wykładem o leczeniu ziołami wystąpi Andrzej Wojtkowski.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem