Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Od poniedziałku prowadziliśmy wspólną akcję z Kolporterem o nazwie „Przedwyborcza”, w której milion bezpłatnych egzemplarzy gazety rozdawaliśmy zainteresowanym obywatelom w centrach, przy dworcach i wokół centrów handlowych w  150 miastach – w tym w Częstochowie. Akcja, w której pomagali nam wolontariusze (m.in. z KOD-u), trwała do czwartku.

– Urzędujący prezydent odmawia wywiadów niezależnym mediom, boi się pytań, których wcześniej nie pozna i nie napisali ich propagandyści z TVP Info. Tchórzy przed uczciwą debatą ze swoim przeciwnikiem. W tej sytuacji wydanie gazety, która mówi o nim prawdę, jest właściwie smutną, dziennikarską i obywatelską koniecznością – tłumaczy zastępca Wydawcy „Gazety Wyborczej” Wojciech Bartkowiak.

„Gazeta Przedwyborcza” to 8-stronicowy raport podsumowujący 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy, który rozlicza jego obietnice oraz pokazuje styl, w jakim sprawował urząd. „Przedwyborcza” punktuje wielokrotne łamanie Konstytucji, uległość wobec rządzącej partii, niezrealizowane obietnice dotyczące frankowiczów i służby zdrowia, a także zachowania w mediach społecznościowych nielicujące z powagą urzędu prezydenta.

Rozliczamy afery, niespełnione obietnice, styl, w jakim sprawuje swój urząd, oraz wszystko, o czym Andrzej Duda chciałby zapomnieć. Miał być strażnikiem konstytucji, stał się jej wielokrotnym gwałcicielem. Miał być politykiem „niezłomnym”, jest bezwolnym sługą prezesa partii i notariuszem rządu. Miał łączyć Polaków, ale dzieli ich i na siebie napuszcza. Miał uosabiać powagę państwa, ale jego zachowania nie licują z powagą urzędu. Zażenowanie, w jakie potrafi wprawić obywateli, przekracza stany alarmowe. Nie szanuje go nawet jego własne środowisko – udowadniamy w niej.

Po naszą gazetę najczęściej sięgały osoby młodsze, które brały nawet po kilka egzemplarzy, by rozdać je wśród przyjaciół i rodziny.

Jeśli ktoś nie natrafił na kolporterów – „Gazetę przedwyborczą” może ściągnąć za darmo w formie PDF-a.

Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych,
lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej.