Pałac w Nieznanicach kupiła w 1997 r. Elżbieta Lubert z przeznaczeniem na hotel i restaurację. Po 30 latach wróciła do Polski z mężem Francuzem, z którym prowadziła właśnie hotele i restauracje.

To była bodajże pierwsza "kuchenna rewolucja" w regionie częstochowskim. Widzowie stacji TVN z miasta i okolic mogli wśród gości, testujących zmienioną przez Magdę Gessler pałacową restaurację, zobaczyć kilka znanych im postaci. Z prof. Januszem Szopą na czele, popularnym rektorem (byłym już, gdy w 2012 r. kręcono program) Politechniki Częstochowskiej.

Pałac w Nieznanicach, nieprzypadkowo serwujący w swej restauracji kuchnię francuską, był jeszcze wówczas stosunkowo słabo rozreklamowany. Właścicielka, Elżbieta Lubert, kupiła go w 1997 r. Po 30 latach wróciła do Polski z mężem Francuzem, z którym prowadziła właśnie hotele i restauracje. Parter pałacu zaadaptowali na restaurację, na piętrze sukcesywnie powstawały pokoje dla gości.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  ‘…z czasem otwarli…’ - tak to moze u was na wsi sie mawialo, p. Haladyj.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Koszty,koszty ,koszty-zakładaliśmy tam kamery w Spa, ale pałacyk bardzo ładny
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Może Pani kucharka Gessler kupi, skoro już zrewolucjonizowała restaurację.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1