Na nowym przystanku tramwajowym stanęły przysiadaki. Jest to pewnego rodzaju podpórka dla pasażerów czekających na tramwaj. Przysiadaki są powszechne na Zachodzie i w dużych polskich miastach.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Przysiadaki znane są doskonale bywalcom McDonaldów, którzy czekając na odbiór zamówienia mogą się na nim podeprzeć. Teraz pasażerowie MPK Częstochowa mogą skorzystać z takiego rozwiązania.

Pierwsze przysiadaki stanęły na przystanku tramwajowym przy ul. Jasnogórskiej, który zmienił swoją lokalizację i znajduje się nie przed, ale za skrzyżowaniem, gdzie jest więcej miejsca. Tego typu elementy małej architektury często stosuje się w miejscach, gdzie nie można ustawić ławki, ale ich rolą jest także bycie separatorami ruchu. W Częstochowie przede wszystkim mają się przydać pasażerom czekającym na tramwaj.

Przystanek tramwajowy przy Jasnogórskiej będzie na razie jedynym, na którym pojawią się przysiadaki. Na razie nie planuje się montażu kolejnych. Szkoda, bo jest to dobre rozwiązanie, szczególnie podczas ładnej pogody. Wówczas siedzenie w przeszklonej wiacie nie zawsze jest przyjemne.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Odwrócenie przysiadaka tyłem do kierunku z którego nadjeżdża tramwaj, to chyba jednak nieporozumienie.
  @E_i_D_N
  tak jak i przystanki które są tyłem do kierunku jazdy autobusu, dla mnie niezrozumiałe ale może ma to jakiś większy wyższy cel którego nie ogarniam
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @E_i_D_N
  To jest po to abyś mógł podziwiać tył tramwaju . Pomysłodawca powinien dostać Nobla.
  Czemu mnie już takie głupoty nie dziwią.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  ...a kto to tak poustawiał w trzy światy?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  U nas na wsi są podobne przysiadki przed kościołem, choć tramwaju nie ma...
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  nowomowa transportowa
  już oceniałe(a)ś
  2
  2