Podobnie jak inne samorządy, częstochowski magistrat uprzedza kierowców w specjalnym komunikacie, że do końca maja także na drogach regionu możemy spotkać kolumny pojazdów wojskowych. Ma to związek z ćwiczeniami pod kryptonimem "Steadfast Defender-24".

Kolumny pojazdów wojskowych będą przemieszczać się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych. W trakcie tych manewrów uczestnicy ćwiczeń wykorzystają przemieszczanie się kolumn do przetrenowania przyjmowania i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z krajami gospodarzami.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z policją. Przegrupowania zostały ustalone z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Ja fotografuję dla własnego bezpieczeństwa, skoro oni nawet żubra nie widzą to jakie szanse ma przeciętnych rozmiarów człowiek?
    już oceniałe(a)ś
    3
    0