Rozpoczął się weekend, który dla niektórych szczęściarzy może trwać nawet ponad tydzień. Według meteorologów będzie to przyjemny, niemal letni okres, choć czasem popada.
Częstochowscy policjanci już drugi raz w tym roku zatrzymali 47-latka, który podając się za hydraulika, okradał starszych ludzi. W marcu jego łupem padło 1 tys. zł, w kwietniu - blisko 600 zł.
Głównym punktem wydarzenia było otwarcie Ogrodu Dydaktycznego, który powstał na szkolnym patio. Nie brakowało też licznych warsztatów i prezentacji - m.in. murowania, odlewania medali i cięcia roślin.
Wojewoda śląski uznał, że Józef Wasowski nie jest godzien patronować ulicy w centrum Częstochowy. Założyciela Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej wymienił więc na generała Janusza Gąsiorowskiego.
Do napadu doszło w Borze Zajacińskim koło Przystajni. Policja szuka sprawców. Prosi też o pomoc.
To będzie już druga edycja akcji zainaugurowanej w 2016 r. Tym razem stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy przyjrzy się bezpieczeństwu pieszych w pobliżu szkół. W najbliższych tygodniach zlustruje około setkę miejsc.
Od początku sezonu zawodnicy forBET Włókniarza Częstochowa prezentują się znakomicie. W trzech kolejkach nie zaznali goryczy porażki. W niedzielę biało-zielonych czeka jednak trudne zadanie, bo pod Jasną Górą zawita Betard Sparta Wrocław.
Dzielnicowi z Kłomnic zatrzymali 30-latka podejrzanego o stalking, kradzież i zniszczenie mienia. Mężczyzna nękał swoją byłą dziewczynę już od ubiegłego roku, a w ostatnim czasie ukradł i zniszczył jej rower.
Miasto urządzi na pl. Biegańskiego zieloną strefę wypoczynku. Będą drzewa ze zwisającymi koronami, ławki, leżaki i letnia kawiarenka.
Chodzi o przystanek Domy Studenckie przy ul. Dekabrystów w kierunku al. Armii Krajowej. Zostanie zawieszony od soboty 28 kwietnia.
Ważny dzień dla blisko trzech tysięcy częstochowskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Właśnie dostali świadectwa ich ukończenia, więc mogą przystąpić do matury. Ta zaczyna się już 4 maja.
Ta ogólnopolska akcja wystartowała w piątek, 27 kwietnia, tuż po północy. Polega na tym, by w ciągu jednej doby zasadzić jak najwięcej drzew, kwiatów i innych roślin. W akcję włączyła się też Częstochowa - prezydent sadził brzozę.
Na szlabanie przy ul. Kiedrzyńskiej kolejarze umieścili dziś pierwszą naklejkę z numerem przejazdu kolejowego i telefonami alarmowymi. W razie zagrożenia albo wypadku będzie wiadomo, gdzie wezwać pomoc, czy poinformować o konieczności zatrzymania...
Sąd tymczasowo aresztował w piątek, 27 kwietnia, mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia młodej kobiety jesienią ubiegłego roku w al. Jana Pawła II. 36-letni częstochowianin nie przyznaje się do winy.
Częstochowski sędzia Leszek Mazur został w piątek, 27 kwietnia, przewodniczącym nowej Krajowej Rady Sądownictwa, którą wiele autorytetów prawnych uważa za niekonstytucyjną, bo powołaną przez polityków.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.