Spotkania, oprowadzania kuratorskie, warsztaty, gra historyczna, nawet DJ-ski set. Muzeum Częstochowskie w sobotę, 17 maja będzie otwarte do późnych godzin nocnych. Na przyjęcie gości przygotowały się także Archiwum Państwowe oraz Przystanek...
Uważam się za przeciętnego faceta i nie jest to przesadna skromność. Wiem jednak, że trzeba od siebie odsunąć pojęcie starości. To meble się starzeją - tłumaczył "Wyborczej", dobiegając osiemdziesiątki. Mimo upływającego czasu wciąż coś pisał,...
Tematu nie podejmują jako jedyni, ale sposób, w jaki to robią, jest wyjątkowy. Doceniło to ministerstwo kultury, hojnie dofinansowując projekt przygotowany przez Muzeum Częstochowskie. Inauguracja w Noc Muzeów.
Matka głównego bohatera, pracownica stacji benzynowej, marząc o lepszym życiu, ucieka z kochankiem. Ich romans kończy się szybko. Giną na autostradzie "przecięci na pół przez ciężarówkę".
W Częstochowie trwa wystawa "Gwiazdy polskiego szkła po 1945 roku". Prezentuje najważniejsze i najciekawsze prace rodzimych projektantów. Takie szklane cacka do dziś są w wielu domach.
W łódce cztery osoby. Patrzą w obiektyw fotografa. Na marginesie zdjęcia nazwa Colberg - to dzisiejszy Kołobrzeg. Tę pamiątkową pocztówkę w modnym kurorcie przed ponad stu laty zrobiła sobie rodzina Grossmanów z Częstochowy.
Cudowny człowiek. Przyczynił się do promocji kultury w mieście. I świetna stylówa - żegnają Hieronima (Mirosława) Szmerdta internauci.
Projekcje w pierwszych dniach maja będą początkiem przeglądu dokonań polskiej kinematografii, który potrwa aż do sierpnia. Zacznie się oscarową "Idą", a zakończy filmem "Kos".
Przedmioty zaprojektowane przez najwybitniejszych powojennych twórców szkła artystycznego i użytkowego w Polsce można zobaczyć w Galerii Dobrej Sztuki Muzeum Częstochowskiego. - Przez długie lata ich praca pozostawała anonimowa - zwracają uwagę...
Super się ogląda i słucha. Powodzenia w karierze - piszą w sieci internauci o piosence "W Twoich Oczach", która w kwietniu miała premierę w serwisie YouTube. Autorem słów, muzyki i głównym wykonawcą jest absolwent częstochowskiego "Kopernika".
Jest okazja, by nadrobić zaległości lub jeszcze raz zobaczyć filmy uhonorowane w tym roku Oscarami. Przez cztery dni Ośrodek Kultury Filmowej w Częstochowie pokaże sześć tytułów. Start w wielkanocny poniedziałek.
W tym roku tylko jedna prestiżowa nagroda teatralna trafiła do Częstochowy. Laureatów ogłoszono podczas gali w Teatrze Śląskim w Katowicach.
Dziesięć osób dzięki stypendiom ma zrealizować - jeszcze w tym roku - coś unikatowego, co będzie miało wpływ na życie kulturalne Częstochowy. Dwie z nich ma już w tym doświadczenie, bo miejskie wsparcie dostały także w ubiegłorocznej edycji.
Okazją jest setna rocznica urodzin reżysera. W wybranych kinach studyjnych, w tym w częstochowskiej Iluzji, będzie można zobaczyć wszystkie jego filmy. Bilet na każdy kosztuje 13 zł, pierwszy pokaz 1 kwietnia. W programie nie mogło zabraknąć...
Cezary Iber zaprosił do tych poszukiwań aż dziesięcioro aktorów. - Bardzo się zapaliłem do tej pracy, potwornie mi się podoba - chwali Michał Kula.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.