Zarząd dróg ma w planach wykonanie odwodnienia Grabówki. W ramach inwestycji ma powstać zbiornik wodny oraz prawie kilometr nowej drogi. Miasto liczy, że uda się pozyskać dofinansowanie.
Częstochowa czeka na pielgrzymów. Rozłożyła pięć stanowisk z materiałami promującymi miasto
Wojewoda przyznał straży miejskiej ponad 280 tys. zł dotacji z okazji Światowych Dni Młodzieży i wizyty papieża Franciszka. Dzięki temu strażnicy kupią sprzęt, który pozwoli lepiej zabezpieczyć miasto na przyjazd pielgrzymów.
Dzień przed papieską wizytą na Jasnej Górze zaczął się kiepsko: 27 lipca w Częstochowie lunęło i grzmiało. Rano IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie rozesłało dodatkowe ostrzeżenie meteorologiczne.
W związku z wizytą papieża Franciszka w Częstochowie rozstawiono dodatkowe przenośne toalety. W sumie ma być ich 280, w tym 15 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.
Na częstochowskim dworcu głównym pielgrzymów jeszcze nie widać. Widać za to policjantów. - A będzie nas jeszcze więcej, żeby się każdy mógł czuć bezpiecznie - mówią
Zainteresowanie jest tak małe, że większość handlarzy zrezygnowała ze sprzedaży pamiątek z wizerunkiem papieża Franciszka.
W związku z wizytą papieża Franciszka w Częstochowie wiele instytucji będzie w dniu jego przyjazdu zamkniętych. Tak zrobiły m.in. banki w Alejach i niektóre urzędy. Ale nie korty tenisowe w parku pod Jasną Górą..
Od godz. 10 wjazd do centrum jest niemożliwy. Mieszkańcy wystraszyli się korków, więc na ulicach jest mniej aut niż w zwykły dzień. Ale zdezorientowani kierowcy dzwonią na policję dowiedzieć się, dlaczego część śródmieścia jest zamknięta. A...
Koleje Śląskie, które przywiozą do Częstochowy pielgrzymów na spotkanie z papieżem Franciszkiem, mają wciąż sporo wolnych miejsc w pociągach. Część składów jest jednak zajęta i warto wybrać inne połączenie.
Tak wyglądała Częstochowa w środę przed godz. 10, czyli zmianą organizacji ruchu. Przypominamy, że wizyta papieża Franciszka na Jasnej Górze spowoduje spore utrudnienia dla mieszkańców 27 i 28 lipca
W środę mieszkańcy Częstochowy powinni się spodziewać w burz, którym może towarzyszyć grad. Solidnie też przyleje deszcz.
Wygląda na to, że sporo mieszkańców postanowiło zostawić samochód w domach. W godzinach 8-9 na częstochowskich ulicach były pustki. Przypominamy, że od godz. 10 centrum miasta zostanie dla ruchu kołowego zamkniete.
Dopiero gdy w środę 27 lipca o godz. 16 Jasna Góra zamknie swoje bramy dla wiernych, przygotowania do wizyty papieża Franciszka ruszą pełną parą. O czym powinien wiedzieć każdy, kto w czwartek wybiera się na spotkanie z Ojcem Świętym
Do tej pory Ojciec Święty nie odwiedził Polski a tym samym nie był w sanktuarium częstochowskim - wyjawia abp Wacław Depo, metropolita częstochowski
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.