Dla rejonu ulic Okulickiego i Bialskiej opracowany zostanie plan zagospodarowania - zdecydowali radni. Pozwoli to zablokować budowę w parku Parkitka marketu czy domów mieszkalnych.
Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali po pościgu forda focusa z 53-letnim mężczyzną za kierownicą. Kierowca w terenie zabudowanym jechał z prędkością 109 km na godzinę. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec mundurowym.
Wśród pacjentów przychodni Amicus znowu krąży plotka, że placówka zostanie sprzedana, a nowy właściciel zwolni lekarzy. Do tego widzą transparent na budynku: ?RFG niszczy to, co ludzie zbudowali?. Sam RFG twierdzi, że nie dał zgody na sprzedaż.
Festyn o nazwie "Razem Bezpiecznie" był elementem Dni Częstochowy.
W ramach Dni Częstochowy wręczono po raz kolejny nagrody miasta w dziedzinie kultury oraz tytuł Mecenasa Kultury.
W pierwszym pokazanym wczoraj na pl. Biegańskiego autobusie hybrydowym gazowo-elektrycznym można było usiąść, ale jeszcze nie pojechać. 40 pojazdów powinno wejść do eksploatacji na początku przyszłego roku
Sobotni koncert na placu Biegańskiego okazał się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym. Przy przebojach Dawida Kwiatkowskiego bawiło się kilka tysięcy osób - wielu fanów przyjechało z odległych stron kraju.
Sprzed Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej wystartował w sobotę jubileuszowy XXX Częstochowski Rajd Pojazdów Zabytkowych.
Barwny festiwal od maja objeżdża Polskę, kolorując różne miasta i ich mieszkańców. W sobotę po raz pierwszy zajechał też do Częstochowy. Chętnych, by oddać się kolorowej zabawie, nie brakowało.
Wypadek wydarzył się w sobotę przed godz. 22 na ul. Kopalnianej w dzielnicy Dźbów.
W sierpniu miasto zawsze było pełne przyjezdnych. Gdy przeglądać stare gazety, okazuje się, że problemy związane z sierpniowym szczytem były... znacznie poważniejsze niż dzisiaj
Koszęciński zespół parkowo-pałacowy, siedziba zespołu pieśni i tańca Śląsk, zdobył tytuł Modernizacji Roku 2014 w dwóch kategoriach - jako obiekt zabytkowy i hotelarsko-turystyczny. Nagrody wręczono 27 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie.
Mająca ponad 200 lat harfa, dzieło francuskiego mistrza Erarda, wróciła po konserwacji na Jasną Górę. W ocenie specjalistów to najlepiej zachowany w Polsce instrument tego typu i tej firmy. Można go oglądać w Muzeum 600-lecia.
Czy po kilkunastu latach od pojawienia się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej pierwszych quadów wciąż pozostają one zmorą dla mieszkańców, turystów i przyrodników?
Naukowiec z Częstochowy nie kryje obaw: niepokojący jest brak informacji o składzie chemicznym produktu, którym mają się obrzucać uczestnicy sobotniego Festiwalu Kolorów. Organizator imprezy zapewnia jednak, że nikomu nic nie grozi.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.