Od poniedziałku trwa rozbiórka słynnego częstochowskiego domu handlowego. Merkury przechodzi do historii, ale jeszcze nie wiadomo, co powstanie na tej prestiżowej działce w II Alei. Właściciele wciąż analizują różne możliwości.
Pierwszy fragment niedziałającego domu handlowego Merkury w II Alei został już rozebrany. Niebawem ma się zacząć burzenie na pełną skalę, jednak trudno określić, kiedy budynek zniknie całkowicie, bo przed właścicielem wciąż pojawiają się kolejne...
Do budowanego przy ul. św. Rocha sądu rejonowego zwożone są meble, a część pomieszczeń jest już urządzona. Formalnie to nadal plac budowy, bowiem "Przemysłówka" nie oddała inwestycji. To ma nastąpić po wakacjach: trwają jeszcze negocjacje co do...
Na początku wiosny spółka skarbu państwa powołana do budowy tanich mieszkań obiecywanych przez PiS, zwróciła się do częstochowskiego magistratu o zezwolenie na wycinkę ok. 180 drzew na Grabówce. To kontynuacja wielkiego wyrębu w 2020 r.
W miejscu dawnej drukarni Oderfelda i Kohna przy ul. Waszyngtona, tuż obok częstochowskiego magistratu, może powstać 60 mieszkań. Inwestor ma już pozwolenie budowlane na czterokondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy.
Samorządowe Kolegium Odwoławcze rozstrzygnie o zasadności protestu części mieszkańców Kiedrzyna, którzy bojąc się ekspansji deweloperów oprotestowali warunki zabudowy dla siedmiu budynków wielorodzinnych na zapleczu ul. Kisielewskiego.
Nic nie zburzymy, zachowamy charakter zabudowy - zapewnia Marcin Stryczak, prezes spółki Maad, która od 2021 roku jest właścicielem części zabudowań dawnego Wełnopolu. Chce tu stworzyć kulturalno-biznesowe centrum.
Przed laty miał tam powstać piękny hotel, ale z planów nic nie wyszło i zamiast reprezentacyjnego obiektu Częstochowa miała żelbetowy szkielet. Wkrótce po budynku stojącym na rogu ul. Kordeckiego i św. Barbary nie będzie śladu.
Dom Zmienny to unikalny projekt gotowy pracowni Daniela Cieślika - Anta Architekci. Ale uwaga: kupuje się gotowy budynek, a nie sam projekt.
5,5 mln zł brutto to cena wywoławcza dla Domu Księcia i przyległych doń działek. W porównaniu do niedoszłego do skutku przetargu w lutym teraz cena spadła o 2 mln zł. Potencjalni inwestorzy mają czas do maja.
Wszystko wskazuje, że po raz kolejny nie dojdzie do sprzedaży przez miasto zabytkowego Domu Księcia w centrum Częstochowy. Termin wpłaty 1,5-milionowego wadium, by przystąpić do ustnej licytacji, minął w czwartek 23 lutego. Nikt go nie wpłacił.
Jak się okazuje, baner to pomyłka, bo właściciel obiektu nie zamierza się go pozbywać. Przeciwnie, chce go jak najszybciej rozebrać, ale musi czekać do końca sezonu grzewczego, bo konieczna jest przebudowa magistrali ciepłowniczej.
Trust Investment, firma rodem z Kielc, zadebiutuje w Częstochowie inwestycją mieszkaniową. To "Stacja Kopernik" w ścisłym centrum, naprzeciw dworca kolejowego, u zbiegu al. Wolności i ul. Kopernika.
Samorząd województwa śląskiego przyjął listę projektów, które środki europejskie otrzymają w trybie pozakonkursowym. Z regionu częstochowskiego jest na niej modernizacja wysypiska w Sobuczynie oraz Europejskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego...
Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) oficjalnie ogłosiło zakończenie budowy 97-kilometrowego rurociągu produktowego z Bazy Paliw PERN w Boronowie w pow. lublinieckim do Terminala Paliw PKN ORLEN w Trzebini. 97-kilometrowy...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.