Wczoraj w godzinach wieczornych abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, zwrócił się do mnie w rozmowie telefonicznej z prośbą o pomoc dla wiernych archidiecezji lwowskiej w związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie - informuje w piątek, 25 lutego 2022 r. metropolia częstochowski abp Wacław Depo.

W apelu do wiernych abp Depo informuje, że Towarzystwo Patriotyczne Kresy, które działa przy parafii św. Wojciecha na częstochowskim Tysiącleciu, natychmiast podjęło inicjatywę zorganizowania zbiórki żywności długoterminowej (cukier, mąka, makaron, kasza, olej, konserwy, dania w słoiku itp.) oraz artykułów chemicznych i higieny osobistej.

- Zwracam się do Was, Drodzy Księża i Wierni Archidiecezji Częstochowskiej, aby wyrazem naszej solidarności z ofiarami tego konfliktu, obok modlitwy, były konkretne czyny miłosierdzia i dlatego zachęcam do włączenia się w tę akcję, abyśmy wspólnie mogli pomóc naszym Siostrom i Braciom Archidiecezji Lwowskiej, którzy z lękiem patrzą na rozwój sytuacji na Ukrainie - napisał metropolita częstochowski.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Nic nie słychać jak zareagowali wymienieni we wstępie do pisma o pomoc, podobnie jak autor apelu czy sam coś sobie odjął od ust w ramach pomocy , tylko o jakichś złożonych rączkach i klepaniu formułek ,które nic nikomu nie dały i nie dadzą.
  Może adres do pana B nie jest znany dlatego prośby idą w ..... .
  już oceniałe(a)ś
  2
  0