Minister w Kancelarii Premiera, wcześniej wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik ogłosił na Twitterze, że nowy gmach sądu w Częstochowie - jeden z największych w Polsce - to zasługa Zbigniewa Ziobry, bo poprzednicy nic w tej sprawie nie zrobili.

Resort sprawiedliwości ustami ministra Michała Wójcika pochwalił w serwisie X (dawny Twitter) Zbigniewa Ziobrę, że jako jedyny zadbał o inwestycje w wymiarze sprawiedliwości, przywołując jako sztandarową  budowę sądu w Częstochowie.

Czy faktycznie dopiero gdy PiS doszedł do władzy, zapadła decyzja o budowie nowego sądu w Częstochowie?

O budowie sądu zdecydował rząd PO-PSL

Starania o nowy gmach dla częstochowskiego wymiaru sprawiedliwości trwały ponad 20 lat. Wreszcie za prezesury w Sądzie Okręgowym Hanny Morejskiej, a potem Roberta Grygla, udało się przekonać do inwestycji rząd koalicji PO-PSL. Ministrem sprawiedliwości był wówczas Jarosław Gowin. W 2014 r. ogłoszono konkurs architektoniczny rozstrzygnięty w pierwszej połowie kolejnego roku. Spośród 14 prac najwyżej oceniono koncepcję pracowni Heinle, Wischer und Partner z siedzibą w Stuttgarcie i oddziałem m.in. we Wrocławiu. Zwycięzców zaproszono do negocjacji na wykonanie projektu.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Mikołaj Chrzan poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Orwellowskie świnie , wszystko potrafią ubrudzić swoimi brudnymi łapami, które są umazane krwią kobiet bitych na ulicach, ludzi zamordowanych na komisariatach, czy też tych, którzy sami odebrali sobie życie nie mogąc patrzeć na to, co ta zorganizowana grupa przestępcza zrobiła z Polską.
  już oceniałe(a)ś
  16
  4
  Nie róbmy z Gowina ofiary reżimu niedospanego.
  On ten system współtworzył. Projektował.
  Oczywiście cierpiąc i boleśnie klaskając, nawet gdy się nie cieszył.
  @krynolinka
  Tu nie chodzi o współczucie dla Gowina, ale o prawdę. Skoro to on podjął decyzję o budowie sądu, to należy go docenić, nawet jeżeli później się skompromitował.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Wójcik jeździł taczkami po budowie, to jego zasługa , że budynek powstał , a nie ziobry czy gowina .
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tam musiała polecieć jakaś łapówka od producenta okien. Malutkie wąskie okna, później zasłoniete betonem. Kiedyś liczyłem przestałem na 438. Wiem, że może designersko to wygląda, ale pytanie czy nas stać. A i tak całość wygląda jak klocek.
  @arapalski
  Moim zdaniem całość wygląda bardzo dobrze, więc to kwestia gustu. Jeżeli pis stać było aby rozkraść ten kraj i zadłużyć na wiele pokoleń to chociaż Częstochowa zyskała jeden ładny i potrzebny budynek.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @Piotr_4.0
  tylko w nieodpowiednim miejscu. Cyrk na Rocha to jest już w tej chwili , a co będzie po otwarciu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1