Ostatnią edycję tego triennale można było śledzić tylko w internecie, bo pandemia zamknęła instytucje kultury dla publiczności. Teraz prace kilkudziesięciu artystów, których zaproszono do udziału w imprezie, można oglądać w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie bez przeszkód. Chętni mogą też skorzystać z kuratorskich oprowadzeń, najbliższe 19 i 26 listopada.

Triennale Sztuki Sacrum, prestiżowa i ceniona w kraju impreza, odbywa się w Częstochowie już po raz 11. W tym roku opatrzona została tytułem "Ja i Ty / Ja - Ono", bo podjęła temat szeroko rozumianych relacji.

"Inspiracją była filozofia dialogu Martina Bubera i to z niej wywodzą się dwa podstawowe wątki wystawy: Ja i Ty jako relacje podmiotowe, dialogiczne oraz Ja - Ono jako zależności uprzedmiatawiające, monologiczne" - można przeczytać na galeria.czest.pl. - "W wykładni Bubera relacje powstają w trzech fundamentalnych sferach doświadczeń człowieka: życia z przyrodą, życia z ludźmi, życia z Nadzwyczajnym. Same zaś relacje ustanawiają w każdej z tych sfer pewien stan wspólnoty lub stan bycia obok".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze