Nic dwa razy się nie zdarza, a jednak Festiwal Poezja Jest Najważniejsza przychodzi po raz trzeci - ogłosili organizatorzy. Nowa edycja imprezy odbędzie się w Częstochowie od 23 do 26 listopada. W programie są m.in. spotkania autorskie, debata, targi książki, koncert. Wśród gości - laureaci prestiżowych nagród literackich.

Wydawałoby się, że festiwal poświęcony wyłącznie poezji ma niewielkie szanse, by przetrwać, a jednak "pozytywnie bezczelnie" rozgościł się w Częstochowie na dobre. Kto śledził jego początki, nie będzie zaskoczony. Zapowiedzieli to autorzy manifestu programowego, ogłoszonego podczas pierwszej edycji festiwalu w 2021 roku: „W dobie kultury obrazkowej, w czasach medialnie opanowanych przez modne insta i tik-tok, poezja musi być »pozytywnie bezczelna« - zapisali w manifeście. - Poezja spychana w kąt musi głośno przypominać się, a zarazem upominać się o należne jej miejsce".

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze