Dopiero skandal wywołany alkoholem sprawił, że biskupi zdecydowali się odsunąć z parafii pod Radomskiem proboszcza Tomasza K. Ksiądz ma w Częstochowie proces kanoniczny w sprawie molestowania nastolatki, ale pracy z dziećmi i młodzieżą mu nie zakazano.

Gorszące sceny w kościele parafialnym pod Radomskiem w woj. łódzkim - to teren archidiecezji częstochowskiej - rozegrały się 25 czerwca. Jak donosiła lokalna "Gazeta Radomszczańska", proboszcz był tak pijany, że nie dokończył mszy pogrzebowej. Ks. Tomasz K. najpierw krytykował żałobników, że kwiaty wokół trumny są źle ustawione, potem mszę rozpoczął od kazania. Wreszcie usnął, więc nabożeństwo musiał poprowadzić drugi z miejscowych księży.

Skargę do kurii w Częstochowie złożył brat zmarłego. Biskup pomocniczy Andrzej Przybylski osobiście pojechał pod Radomsko, by odsunąć ks. Tomasza K. od kierowania parafią. Być może zostanie on też wysłany na terapię. Parafianie po incydencie z pogrzebem skarżyli się mediom, że już wcześniej zgłaszali biskupowi, że proboszcz może mieć problem z nałogiem - w trakcie bierzmowania czuć było od niego alkohol - jednak ze strony kurii nie było żadnej reakcji.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Wypowiedzieć konkordat, nie dawać pieniędzy ze skarbu państwa, żadnych odpisów podatkowych, wyłącznie utrzymanie przez "wiernych"!
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  Według prawactwa to jest atak na Kościół, a ten ksiądz jest kolejnym więźniem politycznym uciskanym przez “reżim” Tuska. To niesamowite, że wystarczy nosić sutannę, żeby przez prawicę nacjonalistyczną by? oczyszczonym z wszelkiej winy, nawet gwałtu na dziecku.
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Gazeta Radomszczańska podaje dokładnie nazwę miejscowości: Rzejowice, gmina Kodrąb.
  Gazeta Radomszczańska podaje też że 23 czerwca również w Przerębie, gmina Masłowice, doszło do skandalu z udziałem miejscowego proboszcza podczas imprezy publicznej.
  Gazeta Radomszczańska jest jedną z najsilniejszych gazet regionalnych w Polsce.
  To podaję do wiadomości Gazety Wyborczej z Warszawy pod Płockiem, nie ?
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  A co w tym wydarzeniu dziwnego? Nie ów księżulek pierwszy i nie ostatni. Ryba psuje się od głowy. Dodatkowo do tego dochodzi negatywną selekcja do owego specyficznego "zawodu" i mamy to co mamy. Do tego doszło 8 lat sojuszu tronu z ołtarzem w efekcie mamy przekonanie funkcjonariuszy KK o całkowitej bezkarności.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Tak wlasnie dziala na wielebnych wino mszalne . !!!!!! RAMEN
  już oceniałe(a)ś
  13
  1
  Po primo: W grę wchodziła dziewczynka, nie chłopiec, więc było po bożemu. Po secundo: Po raz pierwszy pocałował, gdy miała 15 lat. A po tertio: Kto śpi, nie grzeszy. Więc się odczepcie od kapłana Bożego.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  no ale tyn łony chcioł ino pociumkoć... wielkie miy mecyje ło "ziobro"
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Kler to mafia.
  już oceniałe(a)ś
  3
  1