Prokuratura w Częstochowie skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie 16-latka, który w 2022 r. zaatakował rodziców nożem. Śledczy uznali, że była to próba zabójstwa. Po zgodzie sądu rodzinnego nastolatek został tymczasowo aresztowany. Teraz zasiądzie na ławie oskarżonych dla dorosłych przestępców.

Do mrożących krew w żyłach wydarzeń doszło 20 listopada 2022 r. w jednym z mieszkań bloku przy ul. Ossowskiego na częstochowskim Rakowie. 15-letni wtedy uczeń zaatakował nożem swoich rodziców. Najpierw poranił matkę, która wcześniej zabrała mu telefon komórkowy, potem ojca, który ruszył na pomoc żonie. Poszkodowani z ranami ciętymi i kłutymi szyi, twarzy oraz barku zostali przewiezieni do szpitala.

Zatrzymany tuż po zdarzeniu 15-latek opowiadał policjantom, że już od pewnego czasu zamierzał wyjść na ulicę i „zabić kogokolwiek". Choć w pokoju nastolatka znaleziono maskę i kilka noży, opowieść wydawała się tak niedorzeczna, że chłopaka przetransportowano po konsultacji medycznej do szpitala psychiatrycznego.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem