Na odwiedzających czekają m.in. litografie z cyklu "Karnet niekompletny". W Miejskiej Galerii Sztuki można je oglądać już tylko do 25 sierpnia. Warto!
Co piątek podsumowujemy tydzień, przyznając Plusy i Minusy. Tym razem wytypowaliśmy nieoczekiwany sukces żużlowców i zastanawiające wyniki kontroli autobusów.
Po otwarciu autostrady A1 z Pyrzowic coraz więcej aut przejeżdża przez Dźbów i centrum Częstochowy, by dostać się do DK1 w kierunku Warszawy i Łodzi. Ale nawet dokończenie obwodnicy nie będzie oznaczać końca problemów.
- Gdy Opole zadbało o jerzyki, skończyły się apele o opryski przeciw komarom - mówi Jacek Tomasz Suchomel. To on zapoczątkował akcję wieszania budek dla jerzyków w dzielnicy Stradom. Teraz chce nią zarazić całą Częstochowę.
Ukryta na tyłach bloku willa ma adres Jasnogórska 25a. Ot - można by rzec - relikt dawnej ogrodowej Częstochowy. Z tą jednak różnicą, że budynek skrywa makabryczną historię minionej wojny. Była to katownia "założona" - najprawdopodobniej za wiedzą...
Jak się ma postulat PiS wzmacniania Polski powiatowej do tego, że powiatową Częstochowę pozbawia 125 mln zł rocznie?
Olsztyn odwiedziła ekipa serialu "Barwy szczęścia". Plenery jurajskiej gminy nie pierwszy raz powitały filmowców: to tu kręcono m.in. "Młyn i Krzyż", "Demony wojny wg Goi" czy "Hrabinę Cosel".
W Częstochowie od lat na politycznym rynku liczą się trzy partie: SLD, PiS i PO. Potwierdzają to kolejne wybory, zwłaszcza samorządowe. Dwie z nich już pokazały, kto poprowadzi ich drużyny do jesiennych wyborów parlamentarnych.
Autorami książki "Nasze miasto Często/chowa" są mieszkańcy. Kilkadziesiąt ich opowieści zebrała Julita Paprotna, a charakterystyczną okładkę z dworcem zaprojektowała Joanna Ambroz.
Jak co tydzień przyznajemy plusy i minusy wydarzeniom mijającego tygodnia. Dziś dwubiegunowo: o sprawach związanych z niebem oraz całkowicie przyziemnych.
Pierwszy transport przyjechał w połowie sierpnia. Było w nim 7 tys. osób. Ostatnie - w październiku, już po upadku powstania warszawskiego. Cywile i powstańcy ze stolicy znajdowali w Częstochowie pomoc i opiekę. Niektórzy nowy dom.
Gdy 22 lipca 1974 r. oddawano do użytku w Warszawie Trasę Łazienkowską - sztandarową inwestycję Polski Ludowej rozpropagowaną w serialu "Czterdziestolatek" - tego samego dnia w Częstochowie otwierano Promenadę XXX-lecia PRL.
Podczas Marszu Równości w Częstochowie kamienie i butelki jeszcze nie leciały. Poleciały w Białymstoku, gdzie w "obronę" katedry - jak u nas Jasnej Góry - zaangażowali się działacze PiS.
26 i 27 lipca w Częstochowie odbywa się jubileuszowa - 10. edycja Hip-Hop Elements Festival. Zakończy bardzo udany, moim zdaniem, sezon miejskich letnich festiwali.
Co piątek podsumowujemy tydzień, przyznając Plusy i Minusy. Tym razem, według "Wyborczej", pozytywnym wydarzeniem było przyjście na świat pięcioraczków, a negatywnym - sytuacja w AZS Częstochowa.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.