W ramach akcji "Weekend za pół ceny" można obejrzeć prezentację poświęconą dorobkowi Michała Boguckiego - malarza, performera, autora polichromii i witraży. Muzeum Częstochowskie zaprasza do pawilonu w parku Staszica w sobotę 12 lutego i w niedzielę...
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie od niedawna prezentuje prace Kazimierza Kalkowskiego. Jego rzeźby robią imponujące wrażenie - nie tylko na krytykach sztuki.
W Dubaju trwa światowa wystawa Expo 2020. Przez kilka dni w polskim pawilonie promowało się województwo śląskie. Jedynym akcentem z regionu częstochowskiego były występy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", który swoją siedzibę ma w Koszęcinie.
- Rozproszenie głosów było spore, a przewaga między poszczególnymi tytułami nie była miażdżąca - podsumował Ośrodek Kultury Filmowej wyniki plebiscytu na najlepszy film pokazany tu w 2021 r. Najwięcej głosów zgarnęła "Aida".
Już drugi konkurs na dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie nie przyniósł rozstrzygnięcia, mimo że zgłosiło się aż 13 chętnych. - Zastanawiamy się, co dalej, na razie nie ma decyzji - mówi naczelnik miejskiego wydziału kultury.
Był aktorem Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Od wielu lat z powodzeniem zajmował się także muzyką, w której - jak tłumaczył - znalazł "swoją drugą twórczą drogę". Zmarł 2 lutego.
Wchodząc dziś do Galerii Dobrej Sztuki w Częstochowie, można przenieść się w czasie i przestrzeni. Trafić wprost do Krakowa czasów międzywojennych - barwnego, wypełnionego sztuką, pełnego artystycznych poszukiwań i towarzyskich uniesień.
- Artyści zaprezentują autorską muzykę balansującą na granicy jazzu skandynawskiego i muzyki klasycznej - zapowiada Filharmonia Częstochowska piątkowy występ Stanisława Słowińskiego i Follow Dices.
Poruszające filmy, które pokazują ważne problemy współczesnego świata i próbują zrozumieć pełną kontrastów rzeczywistość. Takie mają być dokumenty pokazywane co czwartek w Kinie Studyjnym OKF Iluzja. Cykl startuje 27 stycznia.
Okazją do upamiętnienia światowej sławy skrzypka Bronisława Hubermana, patrona filharmonii, są dwie okrągłe rocznice. W tym roku minie 140 lat od jego urodzin i 75 lat od śmierci.
Anna Górna, autorka książki "Kraina złotych kłamstw", jest bohaterką wieczoru autorskiego, który odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater" w piątek, 28 stycznia. - Liczę na znajome twarze - nie kryje absolwentka częstochowskiego...
Do 31 stycznia można składać wnioski o stypendia artystyczne prezydenta Częstochowy. Dzięki samorządowym pieniądzom mają powstać projekty, które wpłyną na życie kulturalne miasta. Czas realizacji - do końca roku.
"Byłam na tym spotkaniu. Zostanie w pamięci na zawsze" - wspomina uczestniczka wieczoru w częstochowskim teatrze, podczas którego Barbara Krafftówna opowiadała o swoim barwnym życiu i bogatej artystycznej karierze.
Częstochowski dyskusyjny klub filmowy, działający w Klubie Politechnik przy al. Armii Krajowej 23/25, zaprasza w poniedziałek, 24 stycznia na dwie projekcje: o godz. 17 filmu "Częstochowianin", zaś o godz. 18 - "Benedetty".
W Regionalnym Ośrodku Kultury można oglądać wystawę fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. To już trzecia taka zbiorowa ekspozycja, która prezentuje ich dokonania.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.