Plenerowa impreza potrwa trzy dni, wstęp jest wolny. To okazja, by m.in. zobaczyć nagrodzony Fryderykami wspólny projekt rapera Miuosha i Śląska "Pieśni Współczesne" oraz koncert jubileuszowy zespołu, pokazany niedawno w Teatrze Wielkim w Warszawie.
Jak wypisać pocztówkę, czym różnią się barwy ciepłe od zimnych, co znaczy "smyczenie kibla", po co jest ekslibris - odpowiedzi na te i inne pytania padną podczas zajęć, które w wakacje organizuje Muzeum Częstochowskie. Prowadzący pokażą też, jak...
Teatr im. Mickiewicza od dwóch sezonów nie ma dyrektora artystycznego. Głos w tej sprawie zabrało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów. - To dla instytucji i dla zespołu bardzo niedobra sytuacja, destabilizująca wewnętrzne więzi i degradująca motywację...
Był ogień! - ocenili organizatorzy Frytki Off tuż po jej zakończeniu. - Dzięki wielkie za Waszą obecność - docenili publiczność, która licznie zjawiła się w parku Lisiniec.
W tym roku muzyka w wykonaniu artystów Filharmonii Częstochowskiej zabrzmi m.in. na Przeprośnej Górce, w Żarkach, Kamyku, Koziegłówkach. Koncerty będą się odbywać przez całe wakacje. Inauguracja Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego - w...
Część muzyczna festiwalu rozpocznie się o godz. 18, ostatni koncert - o północy. Jak dostać się na Lisiniec, a potem sprawnie wrócić do centrum Częstochowy?
Jednodniowy tym razem Festiwal Frytka Off, który odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, w częstochowskim parku Lisiniec, będzie rywalizować o publiczność z kilkoma innymi plenerowymi imprezami.
Pół wieku temu przy Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Rumcajs" w Częstochowie powstał jego dziecięcy odpowiednik Cypisek. - Miał popularność niemal tak dużą jak dorosły DKF - podkreślają organizatorzy jubileuszu.
Jest decyzja sejmiku śląskiego: Filharmonię Częstochowską poprowadzą wspólnie miasto i samorząd wojewódzki. Podpisanie umowy o współpracy 30 czerwca.
Miejski festiwal odbędzie się w parku Lisiniec i potrwa jeden dzień. Będzie skromniej, ale jak zapewniają organizatorzy - ciekawie. Część koncertowa rozpocznie się w sobotę 24 czerwca o godz. 18.
Warsztaty poświęcone pleceniu wianków oraz koncert zespołu Etnobotanika odbędą się w sobotę 17 czerwca w Częstochowie. Są częścią rozpisanego na kilka miesięcy projektu edukacyjnego z ziołami w roli głównej.
Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest ekologia. Będzie o niej mowa m.in. podczas licznych warsztatów, które są w programie częstochowskiej imprezy. Zakończy ją - już tradycyjnie - piknik literacki w parku Staszica.
Filharmonia w Częstochowie to ok. 200 wydarzeń rocznie - własnych i zewnętrznych. Bez biletu, a nawet rezerwacji miejsc wstęp na każde z nich mają właściciele prywatnych miejsc w Złotej Loży. To sposób nie tylko na wzbogacenie budżetu instytucji.
W przygotowaniu koncertu, który zakończy sezon artystyczny 2022/2023 Filharmonii Częstochowskiej, brała udział sztuczna inteligencja. Bez obaw - tylko przy tworzeniu afisza. Muzyka i jej wykonanie będą nadal domeną człowieka.
Nie wróci Festiwal Retro, Frytka Off potrwa tylko jeden dzień, za to miejscem koncertów znów będą Aleje. - Czasy są trudne, ale staramy się, żeby było ciekawie - twierdzi naczelnik miejskiej kultury Robert Jasiak.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.