Koncerty, wesołe miasteczko, zawody sportowe... Mieszkańcy Kłobucka przez trzy dni będą się bawić na święcie swojego miasta.
Oto kolejna odsłona Wejściówki - galerii prowadzonej przez Muzeum Częstochowskie, Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" i częstochowską redakcję "Gazety Wyborczej". Tym razem jej bohaterem jest Mateusz Pawełczyk.
Z okazji 101. rocznicy śmierci sławnego śpiewaka odbędzie się specjalny koncert symfoniczno-oratoryjny. W niedzielę, 17 czerwca w Garnku, tam gdzie mieścił się dwór Edwarda Reszke, zabrzmi Requiem d-moll Wolfganga Amadeusza Mozarta.
Lubliniec zacznie świętować już w piątek 15 czerwca. Atrakcje trzydniowej imprezy zaplanowano na stadionie miejskim i w amfiteatrze. Wstęp jest wolny.
W piątek 15 czerwca startuje tegoroczna odsłona miejskiego Festiwalu Frytka OFF-Jazd. Impreza już po raz drugi odbędzie się w Parku Lisiniec. Częstochowian czekają dwa dni wypełnione doskonałymi koncertami. Wstęp na nie jest wolny. Oto przegląd...
Częstochowianin Witold Szymczyk swój film zadedykował Łodzi i tamtejszemu przemysłowi włókienniczemu. Pokaz obrazu "Miasto kobiet" odbędzie się w piątek w Ośrodku Kultury Filmowej - Kinie Studyjnym "Iluzja". Wstęp jest wolny.
Tegoroczna odsłona festiwalowej Frytki zapowiada się smakowicie! Częstochowian czekają dwa dni wypełnione muzyką z najwyższej półki. Wstęp na imprezę jest wolny. Trzeba być!
Pora na kolejną retransmisję przedstawienia z National Theatre w Londynie. Tym razem częstochowscy widzowie zobaczą "Kotkę na gorącym, blaszanym dachu". Na ekranie Sienna Miller i Jack O'Connell. OKF zaprasza w niedzielę 17 czerwca o godz. 18.30.
Najbliższa edycja Częstochowskiej Giełdy Muzycznej "Melomania" zapowiada się wyśmienicie. Jej gościem będzie Lech Janerka, znakomity kompozytor, basista, autor tekstów. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 17 czerwca w Konduktorowni.
Przewodniczką wyprawy przez tytułowe "Granice realności" będzie dr Barbara Major. Pierwsze tego rodzaju spotkanie odbędzie się już w środę 13 czerwca w samo południe. Miejscem zbiórki będzie hol Miejskiej Galerii Sztuki.
73. sezon artystyczny Filharmonii Częstochowskiej dobiega końca. Finał będzie huczny. Zadba o to Marcin Wyrostek, który zaprezentuje materiał z najnowszej płyty "Polacc". Koncert na pożegnanie sezonu odbędzie się w środę 13 czerwca o godz. 19.
Szykuje się intensywny tydzień w częstochowskich Alejach! Wśród propozycji m.in. spotkania z Cezarym Łazarewiczem i wnuczką marszałka Piłsudskiego - Joanną Onyszkiewicz. Wstęp ma wszystkie wydarzenia jest wolny.
Promocja nowych publikacji prof. Andrzeja Chwalby wpisuje się w cykl "Spotkania z historią". Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 12 czerwca, o godz. 12 w ratuszu. Wstęp jest wolny.
Pora na tegoroczną edycję święta Szlaku Zabytków Techniki. Jak zawsze atrakcje rozsiane zostaną po całym województwie śląskim - także Częstochowie i Żarkach. Wśród propozycji m.in. koncert Renaty Przemyk, na który zaprosi Muzeum Górnictwa Rud...
8 i 9 czerwca w Parku Lisiniec rządzić będzie częstochowska młodzież. Wszystko za sprawą imprezy "Summer Chill Częstochowa". Gwiazdą ma być DJ Gromee - reprezentant Polski na 63. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wstęp jest wolny.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.