W czerwcu - Festiwal Frytka OFF w parku Lisiniec, w sierpniu - Dni Częstochowy na Północy za pętlą tramwajową, a na finał miejski sylwester na pl. Biegańskiego, bo go przez pandemię od dwóch lat nie dało się zorganizować.
Od poniedziałku, 14 lutego zaczynają się zimowe wakacje. Częstochowskie placówki kultury przygotowały specjalną ofertę dla tych, którzy będą ferie spędzać w domu. Jest okazja, by z niego wyjść.
Od lat Miejski Dom Kultury przy ul. Łukasińskiego na Rakowie prowadzi działalność edukacyjną i kulturalną dla dzieci i dorosłych. Nowy sztandar przypomina o przeszłości tego miejsca.
Koncert w Auli Magna Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie weryfikował umiejętności studentów wokalistyki oraz inżynierii multimediów. - Udało się znakomicie, wszyscy zaliczyli - zapewnia pomysłodawca. Szkoda...
Najpierw będzie zmysłowo i romantycznie, potem wesoło i radośnie. Filharmonia Częstochowska zaprasza w najbliższych dniach na dwa koncerty.
W ramach akcji "Weekend za pół ceny" można obejrzeć prezentację poświęconą dorobkowi Michała Boguckiego - malarza, performera, autora polichromii i witraży. Muzeum Częstochowskie zaprasza do pawilonu w parku Staszica w sobotę 12 lutego i w niedzielę...
Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie od niedawna prezentuje prace Kazimierza Kalkowskiego. Jego rzeźby robią imponujące wrażenie - nie tylko na krytykach sztuki.
W Dubaju trwa światowa wystawa Expo 2020. Przez kilka dni w polskim pawilonie promowało się województwo śląskie. Jedynym akcentem z regionu częstochowskiego były występy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", który swoją siedzibę ma w Koszęcinie.
- Rozproszenie głosów było spore, a przewaga między poszczególnymi tytułami nie była miażdżąca - podsumował Ośrodek Kultury Filmowej wyniki plebiscytu na najlepszy film pokazany tu w 2021 r. Najwięcej głosów zgarnęła "Aida".
Już drugi konkurs na dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie nie przyniósł rozstrzygnięcia, mimo że zgłosiło się aż 13 chętnych. - Zastanawiamy się, co dalej, na razie nie ma decyzji - mówi naczelnik miejskiego wydziału kultury.
Był aktorem Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Od wielu lat z powodzeniem zajmował się także muzyką, w której - jak tłumaczył - znalazł "swoją drugą twórczą drogę". Zmarł 2 lutego.
Wchodząc dziś do Galerii Dobrej Sztuki w Częstochowie, można przenieść się w czasie i przestrzeni. Trafić wprost do Krakowa czasów międzywojennych - barwnego, wypełnionego sztuką, pełnego artystycznych poszukiwań i towarzyskich uniesień.
- Artyści zaprezentują autorską muzykę balansującą na granicy jazzu skandynawskiego i muzyki klasycznej - zapowiada Filharmonia Częstochowska piątkowy występ Stanisława Słowińskiego i Follow Dices.
Poruszające filmy, które pokazują ważne problemy współczesnego świata i próbują zrozumieć pełną kontrastów rzeczywistość. Takie mają być dokumenty pokazywane co czwartek w Kinie Studyjnym OKF Iluzja. Cykl startuje 27 stycznia.
Okazją do upamiętnienia światowej sławy skrzypka Bronisława Hubermana, patrona filharmonii, są dwie okrągłe rocznice. W tym roku minie 140 lat od jego urodzin i 75 lat od śmierci.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.