Za 461 tys. 65 zł Częstochowa sprzedała na ustnej licytacji willę Brassów przy ul. Strażackiej. Budynek ten przez dziesiątki lat był komisariatem policji. Wyniki przetargu uprawomocnią się za dwa tygodnie.
W latach 70. XX w. mało kto mógł kręcić amatorskie filmy, a co dopiero na taśmie kolorowej. Tym większą sensacją jest film amerykańskiego turysty, który ustawił swą kamerę przy dworcu PKS w al. Wolności.
Z kłopotami szykuje się Częstochowa do świętowania Euro 2012. - Agencja, która miała zorganizować strefę kibica, straciła ważnych sponsorów, rozmawiamy więc z dwoma innymi organizatorami - informuje magistrat.
10 kwietnia 2010 roku na pokładzie prezydenckiego tupolewa znalazły się także osoby związane z Częstochową.
Zabrzmią w Wielką Sobotę wieczorem, gdy wierni podczas wigilii paschalnej zaśpiewają "Chwała na wysokości Bogu". Remont organów w jasnogórskiej bazylice trwał ponad rok.
Zamiast prostych rysunków o nieco wypłowiałych barwach niektórzy może woleliby coś modnego i kolorowego. Tyle że freski z Koziegłów niedaleko Częstochowy są jednym z najpełniej zachowanych cykli pasyjnych polskiego późnogotyckiego malarstwa...
Z pejzażu ul. Krakowskiej i pl. Daszyńskiego zniknął właśnie długi rząd parterowych kramów sąsiadujących z kościołem św. Zygmunta. Kilka pokoleń odwiedzało funkcjonujące tu pracownie modystyczne oraz sklep metalowy. Zapraszamy do fotograficznej...
Zdobycie mistrzostwa Europy przez polskich piłkarzy jest niemożliwe? Zobaczymy. Ale na pewno można o tym pomarzyć. Tak zrobił częstochowianin Rafał Stacherczak w nadesłanym na konkurs "Gazety" opowiadaniu.
Zbudowano gołe mury albo wbito tylko łopatę - i tak zostało. Albo budowa toczy się niemiłosiernie długo. Niedokończone budowle, jak np. hotel przy Kordeckiego, wrosły już w pejzaż miasta. Oto ich przegląd
Alkohol pod Jasną Górą? Ależ proszę bardzo. Za byli nawet radni PiS: żeby można było sprzedawać mszalne wino. Rada miasta ostatecznie rozprawiła się z częstochowską prohibicją.
Po raz pierwszy od katastrofy kolejowej pod Szczekocinami doszło do oficjalnego spotkania prowadzących śledztwo prokuratorów z przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych Tadeuszem Rysiem
Częstochowski sąd cztery lata temu - w 2012 r. - zrehabilitował żołnierzy "Warszyca" działających na naszym terenie, m.in. koło Węglowic i Panek i skazanych na kary śmierci. "Wyborcza" była jedyną gazetą, która śledziła proces rehabilitacyjny.
- Przesłuchaliśmy dyżurnego ruchu ze Starzyn, co nie udało się prokuraturze - ujawnił w Sejmie przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych Tadeusz Ryś, która bada przyczyny katastrofy kolejowej pod Szczekocinami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.