W ostatnich dnia na terenie Częstochowy i powiatu doszło do 3 kradzieży "pod legendą" na szkodę osób starszych. Policja apeluje o przezorność oraz o to, aby nigdy nie wpuszczać obcych do swoich mieszkań.
Paulini podsumowali tzw. drugi sierpniowy szczyt pielgrzymkowy. Od 16 do 25 sierpnia na Jasną Górę przywędrowało 80 pieszych pielgrzymek, a w nich ponad 25 tys. wiernych.
W częstochowskiej dzielnicy Dźbów skradziono pięć motocykli. Aspirant sztabowy Paweł Kowalczyk z psem służbowym Kairem wytropili ukryte w zaroślach trzy ze skradzionych jednośladów.
To już kolejny w ostatnich dniach list o zaniedbanych przestrzeniach publicznych w centrum Częstochowy. Tym razem czytelnik napisał do prezydenta miasta (i do wiadomości redakcji).
Do wypadku doszło w sobotę, 28 sierpnia. Podczas prac ziemnych na jednej z posesji w Popowie w powiecie kłobuckim runęła część dwukondygnacyjnego domu. Nikt nie został poszkodowany
Według danych resortu zdrowia w województwie śląskim minionej doby zmarła jedna osoba z powodu COVID-19 i chorób współistniejących. Ofiara mieszkała w powiecie częstochowskim.
Walka o europejskie puchary spowodowała, że Raków Częstochowa przełożył dwa ostatnie mecze. Teraz częstochowianie wracają do ligowej rywalizacji. W niedzielę czeka ich wyjazdowy mecz z Wisłą Płock.
Dobiega końca tegoroczne święto miasta. W jego ramach w nadchodzący weekend będzie można posłuchać m.in. free jazzu i najpiękniejszych walców.
Przez nieco ponad miesiąc z punktu szczepień w częstochowskiej Galerii Jurajskiej skorzystało ponad 4,5 tys. osób.
Do Janowa, głównego ośrodka niedoszłego Jurajskiego Parku Narodowego, nie jest wcale rowerem daleko - jeśli podjedziemy i wrócimy pociągiem.
- Czy dołączysz do kinowej zabawy z Maestrem i jego Orkiestrą? - pyta częstochowski Ośrodek Kultury Filmowej. W trzy kolejne soboty i niedziele pokaże filmowy koncert "Andre Rieu. Znowu razem!".
Od piątku, 27 sierpnia, w centrum Częstochowy prowadzona jest specjalna akcja deratyzacyjna, która ma wyeliminować przypadki pojawiania się gryzoni, m.in. szczurów, w Alei NMP. Montowane są stacje deratyzacyjne oraz pułapki bezpieczne dla innych...
"Bezpieczne powroty z wakacji" to zaczynający się w piątek, 27 sierpnia, trzydniowy maraton działań policyjnych. Policja w Częstochowie rzuca wszystkie siły nie tylko na drogi, ale miejsca grupowania się młodzieży, takie jak park Lisiniec. Kontrole...
Finałowe wydarzenia Dni Częstochowy i nowy festiwal "eFKA" oraz dwie kolejne dzielnicowe imprezy organizowane dzięki budżetowi obywatelskiemu. Częstochowianie w ten weekend znajda coś dla siebie.
Jako niegodne zawodu sędziego zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" ocenił działania podjęte przez rzeczników dyscyplinarnych wobec sędziego Adama Synakiewicza z Częstochowy.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.