Przez najbliższe miesiące DW791 na sporym fragmencie będzie nieprzejezdna. Trwające obecnie prace mogą być prowadzone tylko przy wstrzymanym ruchu. Kierowcy muszą przyzwyczaić się do objazdów.
Choć nowa perspektywa budżetowa Unii Europejskiej już trwa, to wciąż nie wiadomo, na co będzie można wydawać pieniądze. Mimo tego miasto ma sporo pomysłów, które chce zrealizować w nadchodzących latach, niekoniecznie z funduszy europejskich.
Jeszcze przez tydzień można składać oferty w przetargu na przywrócenie do ruchu 24 autobusów hybrydowych należących do MPK w Częstochowie. Pierwsze mają być gotowe już w miesiąc od podpisania umowy.
Na lotnisku w Pyrzowicach uruchomiono punkt, w którym można wykonać testy antygenowe. Wszystko przez Holandię, która wymaga przed podróżą negatywnego testu na koronawirusa.
W Sądzie Rejonowym w Częstochowie zapadł wyrok nagany wobec radnego PiS Piotra Kaliszewskiego, który w marcu 2020 r. w obawie przed pandemią koronawirusa zakleił sygnalizatory na skrzyżowaniu przy "Jagiellończykach" na Rakowie.
Przebudowa al. Wojska Polskiego oraz modernizacja Głównej i Przejazdowej wraz z budową obejścia ul. św. Barbary to najważniejsze inwestycje drogowe w tym roku w Częstochowie. Nie będą natomiast jedynymi, drogowcy mają całkiem spore plany.
Mieszkańcy ul. Piłsudskiego ani inni częstochowianie nie będą mogli korzystać z parkingu za konduktorownią. Ma służyć - i to za darmo - jedynie pasażerom komunikacji publicznej. Nie wiadomo, jak miasto będzie to egzekwować.
- Co stało się z resztą pieniędzy, skoro inwestycja kosztowała 2,1 mln, a dofinansowanie wyniosło ponad 5,3 mln zł - zastanawiają się mieszkańcy Stradomia. Wszystko przez tablicę informacyjną, na której przez pomyłkę kwoty zostały zamienione...
Do 15 elektrycznych pojazdów, które wypożyczy MPK w Częstochowie, dołączą cztery kolejne. Te jednak przewoźnik kupi, a pomoże w tym dofinansowanie z funduszy europejskich.
To już ostatnie tygodnie spokoju na drogach w Częstochowie. W marcu zaczną się spore utrudnienia na drogach, bo mają wystartować prace na "gierkówce" oraz na DK46.
We wtorek rano ciężarówka, prawdopodobnie z dźwigiem, nie zmieściła się pod kładką dla pieszych w al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Mireckiego. Kierowca odjechał, kładka na razie jest zamknięta.
W kilka dni od uruchomienia odcinkowego pomiaru prędkości na budowanej autostradzie A1 system wyłapał ponad 6 tys. kierowców, którzy jechali za szybko. Choć ich liczba może szokować, zdecydowana większość dostosowała się do przepisów.
Wszystko jest już gotowe. We wtorek, 26 stycznia autobusy zaczną kursować z nowego węzła przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego w Częstochowie. Na początek będą z niego korzystać trzy linie częstochowskiego MPK oraz GZK Rędziny.
Przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino zostało zaprojektowane tak, aby można było tam jeździć do 70 km na godz. Obecnie obowiązuje ograniczenie do 50. Miasto chce, żeby było jak wcześniej.
Duże miasta wydają na transport publiczny znacznie więcej niż Częstochowa - przekłada się to na lepszą ofertę dla pasażerów w postaci wyższych częstotliwości kursowania.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.