Europol i ENFAST rozpoczęły kampanię "EU Most Wanted 2023", mającą na celu uzyskanie pomocy społeczeństwa w zlokalizowaniu przestępców w całej Europie. W tym roku na stronie zamieszczono ponad 50 profili przestępców powiązanych z poważnymi przestępstwami. Na tej liście jest też poszukiwany za zabójstwo trojga członków swej rodziny we wsi Borowce w pow. częstochowskim Jacek Jaworek.

Unijny program Europe's Most Wanted został zainicjowany przez ENFAST - sieć współpracy policyjnej zajmującej się poszukiwaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców - w styczniu 2016 roku przy wsparciu Europolu. Wszyscy członkowie ENFAST specjalizują się w lokalizowaniu poważnych przestępców poszukiwanych na podstawie europejskich nakazów aresztowania. Współpraca między państwami członkowskimi ma kluczowe znaczenie w przypadku przestępczości transgranicznej, ponieważ poszukiwani przemieszczają się z kraju do kraju i wielokrotnie wymykają się organom ścigania.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Bartosz T. Wieliński poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Najbardziej niebezpieczny w Europie , jaki z niego niebezpieczny gangus , na zachodzie tam są mega gangi , rodzinę zamordował i porostu zwiał Policji , ewentualnie nie można znaleźć trupa.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Musicie go chycić.
  Płacimy podatki
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  A może już spoczywa w okolicznym stawie ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0