W okresie wielkanocnym w powiecie częstochowskim doszło do czterech wypadków, w których zginęła jedna osoba, a trzy zostały ranne. Zatrzymano 10 nietrzeźwych kierowców. Zaś po świętach, we wtorek 2 kwietnia, drogówka prowadziła akcję "Trzeźwość".

Częstochowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło w miniony piątek w Jackowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ok. godz. 19 40-letni kierujący chevroletem na prostym odcinku drogi potrącił śmiertelnie 53-latka, który szedł poboczem. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia - jedynego tak tragicznego na naszych drogach w świąteczny, przedłużony weekend.

W sumie od 29 marca do 1 kwietnia doszło do 38 zdarzeń drogowych, w tym do czterech wypadków, w których jedna osoba zginęła, a  trzy osoby zostały ranne. W ciągu czterech dni mundurowi zatrzymali 10 nietrzeźwych kierujących. Pięciu kierujących straciło swoje uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonych limitów prędkości o 51 km na godz. w obszarze zabudowanym, a czterech kierujących odważyło się usiąść „za kółko", nie mając do tego w ogóle uprawnień.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    W sprawie z Legionów cokolwiek się dzieje? Może zamiast zbiórki w zakładzie na transport zwłok sławny fundusz sprawiedliwości mógłby wesprzeć osierocone dzieci?
    już oceniałe(a)ś
    5
    0