Studio Aktorskie "Mała Rolka" narodziło się w ubiegłym roku. Tworzą je mali aktorzy (mający od 5 do 12 lat). Na początku lutego dali oni pierwszy pokaz przed publicznością i zebrali sporo pochwał.
Od 2014 r. Częstochowa szczepi nieodpłatnie 12-latki przeciw wirusowi HPV, by jako dorosłe kobiety nie chorowały na raka szyjki macicy. - Do programu powinniśmy włączyć także chłopców - twierdzi w swojej interpelacji miejska radna Małgorzata Iżyńska.
Od wczesnych godzin rannych w sobotę 16 lutego policjanci na drogach Częstochowy i ościennych powiatów prowadzą akcję "Prędkość". Cel: poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności przestrzeganie dozwolonej prędkości.
Częstochowski podróżnik Kuba Bociąga postawił sobie cel: do 40. urodzin chce odwiedzić sto krajów. Czas na to ma do 31 stycznia 2021 r. Na finał misji wymarzył sobie wizytę w... Korei Północnej.
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradł magazyn w Częstochowie. Wpadł, ponieważ na miejscu przestępstwa zostawił swój... dowód osobisty.
17 lutego w Polsce obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Tego dnia w Galerii Jurajskiej odbędzie się doroczny Jurajski Pokaz Kotów Rasowych. Organizatorzy zapewniają, że będzie można podziwiać przedstawicieli najpiękniejszych, najrzadszych, ale i...
W piątek 15 lutego w Blachowni zderzyły się dwa samochody osobowe. W wypadku obrażeń doznały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.
15 lutego dotychczasowy szef lublinieckich policjantów, insp. Rafał Kuter, uroczyście został pożegnany przez swoich podwładnych. Jednocześnie w Katowicach rozkaz o oddelegowaniu do czasowego pełnienia służby i powierzeniu pełnienia obowiązków...
"Pomnik przyrody" - głosi w częstochowskiej Alei Brzozowej wielka czerwona tablica opatrzona godłem narodowym. Stan pomnika wygląda niestety jak na załączonych obrazkach.
Na 8 lat do więzienia może trafić mężczyzna, który postawił na nogi służby, grożąc wybuchem bomby. Najpierw w Tesco przy ul. Pułaskiego, potem na dworcach kolejowym i autobusowym.
Senator PiS Artur Warzocha pyta ministerstwo sportu, co z dotacją na modernizację stadionu Rakowa. Zarzuca przy tym miastu, że jako inwestor nie spieszy się wysłaniem dokumentacji, by otrzymać rządowe pieniądze.
Po wypadku, do którego doszło w piątek 15 lutego rano na DK1 w Winownie koło Koziegłów (na południe od Częstochowy), dwie osoby zostały przewiezione do szpitali w Myszkowie i Częstochowie.
Muzyk, który odpowiadał za instrumenty etniczne na debiutanckiej płycie zespołu Tulia, był 14 lutego gościem Artystycznego Przedszkola Olka Klepacza.
W powiecie lublinieckim pojawili się domokrążcy, którzy grożąc sankcjami ze strony straży pożarnej, nakłaniają mieszkańców do kupowania czujników dymu i czadu. - Nie mamy z tym nic wspólnego - ostrzega Komenda Powiatowa PSP w Lublińcu.
Mieszkańcy częstochowskiej Grabówki obawiają się zwiększenia mocy produkcyjnych tzw. cementowni przy ul. Gminnej. Co na to firma? Rozmawiamy z jej szefami.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.