- Pielgrzymka Obrońców Życia nie jest krucjatą antydemokratyczną czy antypolską - mówił do jej uczestników metropolita częstochowski.
Miało być 30 osób, pojawiło się 40. Przyjechali z daleka, by zobaczyć pod Lublińcem 300-letnie dęby. Jeszcze rosną.
To będzie drugi już z rzędu Międzynarodowy Dzień Teatru, podczas którego widzowie nie zasiądą w Teatrze im. Mickiewicza. Swoimi życzeniami mogą jednak wesprzeć ludzi teatru w tym szczególnym dniu. Nagrania można przesyłać do 23 marca.
Mimo mocno niesprzyjającej pogody na ekologiczny spacer w rezerwacie Sokole Góry koło jurajskiego Olsztyna stawili się spacerowicze w reakcji na wezwanie "Chodźmy do lasu" - bo las to nie uprawa desek.
Początki klubu były bardzo burzliwe i ściśle związane z wydarzeniami 20-lecia międzywojennego. Powstał jako Racovia w 1921 r., rozwiązany pięć lat później i odbudowany już jako Robotniczy Klub Sportowy Raków. Jego historię od ponad 20 lat spisuje...
W piątek w regionie mieliśmy 345 nowych przypadków, w sobotę 232, zaś w niedzielę - znów więcej, bo 320.
Nieczynny od tygodnia referat komunikacji w częstochowskim urzędzie miasta w poniedziałek także nie przyjmie petentów. Jeśli się uda, od wtorku zacznie załatwiać najpilniejsze sprawy.
Mecz symbolicznie rozpoczęli dwaj byli zawodnicy Rakowa, którzy grali w klubie w latach 90. XX w. - Robert Załęski i Sebastian Synoradzki.
Tną leśnicy, tną deweloperzy prywatni i państwowi, tną kolejarze i drogowcy. Wójtowie gmin, burmistrzowie i prezydenci miast. Oraz osoby prywatne. Dużych drzew pozbywa się w szybkim tempie cała Polska.
- W poniedziałek służby komunalne będą miały co z Gnaszyna i Kawodrzy zabrać, oj, będą - mówią uczestnicy spontanicznego sprzątania zachodnich dzielnic Częstochowy.
"Koncert bardzo na dęte" - jak go nazwali organizatorzy - odbędzie się pierwszego dnia kalendarzowej wiosny: w niedzielę, 21 marca. Zapowiada się wyjątkowo także dlatego, że muzycy zagrają w przeszklonym patio gmachu przy ul. Wilsona.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało kolejny dobowy raport na temat liczby zakażeń w Polsce.
W niedzielę, 21 marca Fundacja Oczami Brata zorganizuje z tej okazji uliczną zbiórkę pieniędzy na rzecz budowy domu dla osób z niepełnosprawnością. Towarzyszyć jej będzie odsłonięcie muralu, happening oraz premiera ciasta Downie.
"Chodźmy do lasu" - pod takim hasłem w niedzielę, 21 marca w całej Polsce odbędą się spacery w proteście przeciwko traktowaniu lasów jak uprawy desek. Do ogólnopolskiej inicjatywy przyłączyli się także mieszkańcy regionu częstochowskiego.
Budowlańcy wracają do pracy po okresie zimowym. Prace trwają w kilku częściach miasta, ale na rozpoczęcie najważniejszych inwestycji trzeba jeszcze zaczekać.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.