Do 8 stycznia 2021 r. będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego rejon ulic: Przejazdowej, Lakowej i Drucianej tuż przy granicy Częstochowy.
W gronie zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku 2020 znalazł się budynek z Białej k. Częstochowy. Teraz rywalizacja przenosi się na poziom międzynarodowy.
10 prac wpłynęło na konkurs architektoniczny zorganizowany przez gminę Janów. Szukała w ten sposób pomysłu na zagospodarowanie rynku w stolicy gminy.
Przy okazji remontu fragmentu ul. Mirowskiej stanęły tam wielkie donice zajmujące niemal pół chodnika. Będą w nich rosnąć klony Ginala.
Państwowy Regionalny Fundusz Gospodarczy dołączył do grona częstochowskich deweloperów zajmujących się komercyjnym budownictwem mieszkaniowym. Od kilku miesięcy buduje apartamentowiec w dzielnicy Wrzosowiak.
Koronawirus i znikome oprocentowanie lokat sprawiły, że wzrosły ceny mieszkań z rynku pierwotnego. Druga fala pandemii też przełożyła się na gwałtowny wzrost cen, ale obecnie wróciły one do poziomu z początku jesieni.
U zbiegu ulic Syrokomli i Fredry na Rakowie stanie nowy blok komunalny z 24 mieszkaniami. Jeśli mimo pandemii wszystko przebiegnie bez poślizgów, budowa ma się zakończyć w maju 2022 r. - zapowiada częstochowski magistrat. Koszt inwestycji to 3,84...
W Częstochowie głosowanie w siódmej edycji budżetu obywatelskiego potrwa do środy 25 listopada. Wybierać można spośród blisko pięciuset wniosków. W tym roku pierwszy raz praktycznie całe głosowanie odbędzie się przez internet. Choć są wyjątki.
Do 2 grudnia będzie wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszary w rejonie ulic Bór i Równoległej. Inwestycje planują tam częstochowskie firmy: Jawo i Hegelmann Transporte.
Nie szklany pawilon, amfiteatr czy balansujące rzeźby Jerzego Kędziory, a kolorowa fontanna może stać się największą atrakcją Starego Rynku. W poniedziałek została przetestowana i wygląda oszałamiająco.
Większe dochody i mniejszy deficyt niż w 2020 roku zakłada projekt przyszłorocznego budżetu Częstochowy. Mimo wszystko sytuacja nie jest różowa i nie można się spodziewać zbyt wielu inwestycji.
Na wniosek prezydenta Częstochowy radni zgodzili się na przekazanie spółce komunalnej spółce ZGM-TBS na własność działek w rejonie ul. Łódzkiej. Mieszkania w wybudowanych tam blokach mają być przeznaczone na wynajem komunalny.
Wreszcie ruszają prace projektowe przy przebudowie dworca głównego w Częstochowie. Projektowanie ma potrwać do jesieni przyszłego roku, a sama przebudowa ma się skończyć w 2023 roku.
Jak informuje koncern ZF Friedrichshafen AG, w nowym Zakładzie Elektroniki ZF w Częstochowie na terenie strefy ekonomicznej ruszyła produkcja najnowocześniejszych kamer samochodowych S-Cam 4.8 ze 100-stopniowym poziomym polem widzenia. Zakład...
Siedmiokondygnacyjna bryła przyszłego sądu u zbiegu ul. św. Rocha i św. Krzysztofa już góruje na otoczeniem. Teraz gros robót prowadzonych jest wewnątrz budynku.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.