Sąd Rejonowy w Częstochowie uniewinnił byłego wicedyrektora wydziału ochrony środowiska w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim i przedsiębiorcę z Lublińca w woj. śląskim od zarzutów korupcyjnych. Przedsiębiorca miał wręczył urzędnikowi łapówkę w zamian za szybką i korzystną decyzję o zagospodarowaniu odpadów w wyrobisku powstałym po wydobyciu piasku dostarczanego na budowę autostrady A1 w pobliżu Częstochowy.

Witold K. z wydziału ochrony środowiska urzędu miejskiego w Częstochowie oraz Artur K., przedsiębiorca z Lublińca, zostali zatrzymani przez agentów CBA na początku marca 2020 roku. Zatrzymania dokonano w związku z podejrzeniem korupcji. Dotyczyło wcześniejszego zatrudnienia Witolda K. jako wicedyrektora wydziału ochrony środowiska w Śląskim Urzędzie Marszałkowskim i prac związanych z budową częstochowsko-lublinieckiego odcinka autostrady A1. Artur K. to właściciel firmy, która dostarczała piasek pod budowę A1 na odcinku Pyrzowice–Woźniki

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  I znowu podsłuchy CBA.
  Piętnaście godzin o d... Maryni i jedna rozmowa o tym, że kolega na własne uszy słyszał, jak taki jeden kiedyś na targu mówił, że kolega jego szwagra coś tam dał w zamian za...
  Ale szczegóły to zna ten szwagier, ale on chorowity, wódeczkę lubi i w ogóle to nie za bardzo...

  Taki że ten... Mocny dowód jest.
  Brawo Wy.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Centralne Biuro Analne

  Dali du?.y na calego
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Urzędnik pomógł obywatelowi. W państwie pisu i według rozumienia jego funkcjonariuszy to niemożliwe. Urzędnik jest od utrudniania.
  CBA jako partyjna policja polityczna powinno być rozwiązana a jej szefowie powinni znaleźć się za kratami.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0