Maciej Kołodziejczyk z Częstochowy od wielu lat poszukiwał zdjęcia Belwederu - słynnej kiedyś tancbudy, którą pamiętał z dzieciństwa spędzonego w pobliżu, przy ul. Piłsudskiego. I wreszcie jest!
32-letni Łukasz Wabnic z Częstochowy gra główną rolę w filmie "Serce do walki", który wszedł właśnie do kin. Jest kick bokserem, ma własny klub. Był też miejskim radnym przez dwie kadencje.
Co piątek "Gazeta Wyborcza" podsumowuje tydzień, przyznając plusy i minusy.
Akcja monumentalnych "Ksiąg Jakubowych" - najważniejszej, obok "Biegunów", książki noblistki - rozgrywa się w dużej mierze w Częstochowie i na Jasnej Górze. Opis tych miejsc jest bardzo plastyczny.
Do rozbiórki pójdzie częstochowski dworzec-gigant otwarty w 1996 r. Miał obsługiwać milion pielgrzymów rocznie, ale oni przesiedli się do autokarów.
Grudniowego jarmarku staroci - powinien się odbyć 20 grudnia - już nie będzie.
Jedna z najstarszych szkół w Częstochowie - przy ul. Sikorskiego - obchodziła właśnie 100. urodziny. Powołano ją z numerem 1, dając za patrona Augustyna Kordeckiego. Dziś ma numer 38 i nosi imię Ludwika Zamenhofa.
Dziś plus kulturalny i minus kryminalny - tak kształtuje się nasz cotygodniowy ranking.
Hutnik w czwartym pokoleniu dwanaście lat pisał książkę o historii Rakowa. Wyszły dwa tomy.
Jak co tydzień przyznajemy Plusy i Minusy wydarzeniom bądź osobom - tym razem zwróciliśmy uwagę na Zygmunta "Muńka" Staszczyka i marka Balta.
Znikły rusztowania z ośmiokątnej baszty zamku w Olsztynie. To jednak dopiero część szeroko zakrojonych prac, które potrwają jeszcze dwa lata.
Jak co tydzień przyznajemy Plusy i Minusy. Tym razem zapunktował rynek dzieł sztuki, za to gigantomania opłacalna nie jest.
Takie imprezy jak targ staroci są kwintesencją miejskości. Władze Częstochowy powinny na nie chuchać i dmuchać. Miejscem targu staroci jest centrum - czy wyobrażamy sobie gdański Jarmark Dominikański na wygwizdowie?
GDDKiA jest zachwycona tempem prac. Mimo że do zrobienia jest jeszcze sporo, to dyrekcja zapewnia, że obwodnicą Częstochowy w ciągu autostrady A1 pojedziemy jeszcze w tym roku.
Po studiach nie wiedziałem, czy chcę być aktorem. Dopiero po niemal roku dojrzałem do decyzji, że chcę nim być - mówi Sebastian Banaszczyk, aktor Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. Właśnie świętuje 20-lecie pracy artystycznej.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.