- To najlepsze miejsce dla osób, które lubią łączyć odpoczynek ze zwiedzaniem. Chcą coś więcej zobaczyć, poznać, a nie tylko leżeć na plaży - mówi Marcin Gonera, nauczyciel w Technicznych Zakładach Naukowych w Częstochowie.
Na kanale YouTube Okupowana Polska można już obejrzeć film, który powstał we współpracy z katowickim Oddziałem IPN. Opowiada o Częstochowie jako ostatniej stolicy Polskiego Państwa Podziemnego po upadku powstania warszawskiego.
Wydał 23. książkę i zapowiada kolejną. Teraz dr Mieczysław Wyględowski promował album, w którym pokazał wycinek swoich zbiorów, bo jego pasją jest kolekcjonerstwo.
Na wniosek obrońcy i bez sprzeciwu prokuratora sąd utajnił proces 81-letniego przedsiębiorcy, który w styczniu 2024 roku na przejściu dla pieszych na ul. Legionów śmiertelnie potrącił dwie kobiety. Kierowca audi Q7 twierdzi, że na pasach nikogo nie...
W ubiegłym roku napisaliśmy o zaniedbanej mogile Andrzeja Augustyniaka na częstochowskim cmentarzu Kule. Był socjalistą, legionistą, w czasie zaborów walczył o niepodległość, zakładał Spółdzielnię Spożywców "Jedność", która istnieje do dziś jako...
Kogo z częstochowian i osób związanych z miastem pożegnaliśmy od ubiegłorocznych listopadowych świąt? Przypominamy niektórych z nich.
Nadchodzące dni to czas intensywnych wizyt na cmentarzach, ale i rodzinnych czy towarzyskich spotkań, w trakcie których może pojawić się alkohol. Policjanci zapowiadają, że z całą surowością będą egzekwować trzeźwość od kierowców.
Około 200 osób będzie kwestować na częstochowskich cmentarzach św. Rocha i Kule. To dwa razy więcej niż w ubiegłym roku, ale też dni, w których będą prosić o datki, jest więcej niż zwykle.
Część Promenady Niemena z centrum przesiadkowym na ul. Gombrowicza, pl. Rady Europy oraz okolice południowego węzła autostradowego - to miejsca, które zyskają dzięki funduszom unijnym zdobytym przez Częstochowę.
31 października w garnizonie śląskim na zwolnieniu lekarskim było ponad 1000 policjantów. - Bezpieczeństwo mieszkańców oraz ciągłość służby nie są zagrożone - zapewnia rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
W nowym, trzypiętrowym budynku komunalnym przy ul. Bardowskiego są 43 mieszkania, w tym 10 dla osób z niepełnosprawnościami. Blok oficjalnie oddano do użytku we wtorek, 29 października - teraz stopniowo będą się do niego wprowadzać lokatorzy.
Część zmian w organizacji ruchu wprowadzono już w czwartek, 31 października, a wyjazd z Cmentarza Kule przez Promenadę Niemena udostępniono nawet wcześniej. Cztery autobusowe linie specjalne będą kursować tylko w piątek, 1 listopada.
W środę, 30 października otwarto zjazd z al. Wojska Polskiego w ul. Rakowską, od czwartku kierowcy przejadą we wszystkich relacjach przez rondo "biszkoptowe" na Północy. Kiedy w te miejsca wrócą autobusy?
Na październikowej sesji miejscy radni przyjęli stawki podatku od nieruchomości, środków transportu i opłaty targowej na 2025 rok. Lokalne daniny wzrosną o oficjalny wskaźnik inflacji.
Odtwarzany zjazd z gierkówki w ul. Rakowską będzie czynny od godz. 10 w środę, 30 października - poinformował Miejski Zarząd Dróg.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.