Z walką rządu z pandemią jest więc trochę tak, jakby do pilnowania owiec zatrudnić wilka.
Skończył się okres trwałości projektu unijnego, więc można zmienić wygląd placu Biegańskiego, który jest betonową (czy też granitową) pustynią. Chęci są, ale plany blokują urzędnicy. Czy jesteśmy skazani na betonozę?
Gdyby nie eurofundusze, ponad stu podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej nie mogłoby liczyć na ponowotworową rehabilitację.
Ta część Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pomimo atrakcyjnych widoków i interesujących szlaków, nie jest oblegana przez turystów. Wędrując w tygodniu pasmem Wzgórz Zegarowych, można cieszyć się w samotności pięknem natury.
Pandemia zmieniła rynek wynajmu mieszkań. W Częstochowie na niekorzyść dla tych, którzy szukają lokatorów. W połowie września zainteresowani wynajęciem mieli do wyboru prawie trzysta ofert.
Przez cały rok, siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę fotoreporterki i fotoreporterzy "Gazety Wyborczej" przemierzają Polskę. W słońcu, deszczu, śniegu odwiedzają miasta, miasteczka, wsie, a nawet przyczółki. Robią zdjęcia w wodzie, w powietrzu,...
Do Janowa, głównego ośrodka niedoszłego Jurajskiego Parku Narodowego, nie jest wcale rowerem daleko - jeśli podjedziemy i wrócimy pociągiem.
Jedną z pierwszych decyzji śląskiej kurator oświaty było rozpoczynanie każdego nowego roku szkolnego w województwie mszą św. na Jasnej Górze.
- Ryzykujemy utratę oprócz pieniędzy także wolnego rynku, możliwości przemieszczania się, skoku cywilizacyjnego. Jak Żarki wyglądały 20 lat temu, a jak wyglądają teraz! - mówi burmistrz tego miasta.
"Tęczowy" Marsz Równości przeszedł spokojnie, bez incydentów, choć - jak w każdym takim przypadku - policja ma swoją statystykę.
Jest jedynym sportowcem z Częstochowy, który weźmie udział w tegorocznych Igrzyskach Paraolimpijskich "Tokio 2020".
Okolice Częstochowy to dla piechurów nie tylko jurajskie górki. Można spacerować po płaskim terenie i nie jest to wcale mniej atrakcyjne.
Pogłoski o rzekomym końcu rakowskiej estakady są mocno przesadzone. Będzie miała się dobrze. Niestety.
Dół Michałka, Widzin, Osinowy i Wilczy Dół. To nazwy części Gór Gorzkowskich rozciągających się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej między Janowem a Niegową.
Stary Rynek w Częstochowie po rewitalizacji może się podobać. Szkoda, żeby stał się tylko punktem mijanym w drodze do szpitala czy zakładu energetycznego.
Copyright © Agora SA