Rodzina i przyjaciele na państwowym - to wydaje się mottem lokalnego lidera PiS, posła i wiceministra rolnictwa Szymona Giżyńskiego.
Wielu miłośników Jury uważa, że mamy teraz najpiękniejszą porę roku. Błękit nieba połączony z bielą skał, ciemną zielenią lasów iglastych oraz czerwienią, złotem i brązem lasów liściastych zachęca nas do podziwiana tęczy barw.
KOD Częstochowa wzywa w niedzielę przed kamienicę Kupiecką w Częstochowie. - Brońmy Polski w Europie, brońmy prawa europejskiego, które strzeże naszych praw i wolności przed opresją państwa PiS - apeluje.
Jest 7 sierpnia 1920 r. Minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego podpisuje decyzję o utworzeniu państwowego gimnazjum im. Romualda Traugutta.
Ogromny popyt wciąż winduje ceny praktycznie we wszystkich segmentach rynku nieruchomości - w niektórych miastach nawet o kilkadziesiąt procent. A jak jest w Częstochowie i okolicy?
Tylko ośmiu młodych mężczyzn rozpoczęło studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie. Trzech z nich pochodzi z archidiecezji częstochowskiej. To o połowę mniej niż w zeszłym roku.
Z walką rządu z pandemią jest więc trochę tak, jakby do pilnowania owiec zatrudnić wilka.
Skończył się okres trwałości projektu unijnego, więc można zmienić wygląd placu Biegańskiego, który jest betonową (czy też granitową) pustynią. Chęci są, ale plany blokują urzędnicy. Czy jesteśmy skazani na betonozę?
Gdyby nie eurofundusze, ponad stu podopiecznych Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej nie mogłoby liczyć na ponowotworową rehabilitację.
Ta część Jury Krakowsko-Częstochowskiej, pomimo atrakcyjnych widoków i interesujących szlaków, nie jest oblegana przez turystów. Wędrując w tygodniu pasmem Wzgórz Zegarowych, można cieszyć się w samotności pięknem natury.
Pandemia zmieniła rynek wynajmu mieszkań. W Częstochowie na niekorzyść dla tych, którzy szukają lokatorów. W połowie września zainteresowani wynajęciem mieli do wyboru prawie trzysta ofert.
Przez cały rok, siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę fotoreporterki i fotoreporterzy "Gazety Wyborczej" przemierzają Polskę. W słońcu, deszczu, śniegu odwiedzają miasta, miasteczka, wsie, a nawet przyczółki. Robią zdjęcia w wodzie, w powietrzu,...
Do Janowa, głównego ośrodka niedoszłego Jurajskiego Parku Narodowego, nie jest wcale rowerem daleko - jeśli podjedziemy i wrócimy pociągiem.
Jedną z pierwszych decyzji śląskiej kurator oświaty było rozpoczynanie każdego nowego roku szkolnego w województwie mszą św. na Jasnej Górze.
- Ryzykujemy utratę oprócz pieniędzy także wolnego rynku, możliwości przemieszczania się, skoku cywilizacyjnego. Jak Żarki wyglądały 20 lat temu, a jak wyglądają teraz! - mówi burmistrz tego miasta.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.