Ksiądz Andrzej N., proboszcz parafii w powiecie lublinieckim, przyznał się do jazdy pod wpływem alkoholu. - Akt oskarżenia został właśnie przesłany do Sądu Rejonowego w Lublińcu - poinformował 2 grudnia prok. Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury...
Pracownia Krajobrazy przedstawiła koncepcję zagospodarowania doliny Warty. Nie tylko od ul. Drogowców po Mirów, jak pierwotnie planowała Częstochowa, ale także bulwarów na wysokości Starego Miasta.
Kolejna gmina w regionie częstochowskim ogłosiła, że nie jest w stanie finansować oświetlenia dróg na swoim terenie.
Koncert na rzecz fundacji, która zajmuje się dziećmi z chorobą nowotworową, odbędzie się w piątek, 9 grudnia. Przyświeca mu hasło "Dajmy czadu dla Iskierki, bo w życiu najważniejsze jest życie...". Biletem wstępu są zaproszenia-cegiełki o wartości...
Policjanci z myszkowskiej komendy zatrzymali 40-latka, który ma na koncie serię kradzieży paliwa ze zbiorników ciężarówek. Śledczy udowodnili mu ich pięć, podczas których ze zbiorników upuścił aż 900 litrów paliwa.
W Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie można już oglądać wystawę prac Jerzego Kędziory. To kilkanaście figur z cyklu "Sportowcy". Sposób ich pokazania ma zachęcić widzów do interakcji.
Częstochowska policja w ostatnich tygodniach otrzymuje wiele zgłoszeń o próbach oszustwa i kradzieżach na szkodę osób starszych. Od początku roku w wyniku przestępczego procederu około 50 seniorów z Częstochowy i powiatu straciło swoje oszczędności.
Pałac, jedyny w Częstochowie tulipanowiec amerykański, zabytki archeologiczne i tramwajowe oraz wspomnienia z czasów planu 6-letniego stanowią o obliczu najładniejszej rakowskiej ulicy. Jej urody nie powstydziłoby się śródmieście
W Lublińcu jarmark odbędzie się w najbliższą niedzielę, 4 grudnia. Ten w Częstochowie - tuż przed świętami. Za to Żarki postanowiły zorganizować dwie imprezy.
Tym razem z Opolszczyzny na Podkarpacie jedzie m.in. napęd główny urządzenia. Największy element jest niewiele mniejszy od tego z listopadowego konwoju. Do MOP Woźniki dotrze nad ranem w poniedziałek, 5 grudnia. Minie Częstochowę kolejnej nocy.
W szczytowym okresie rozwoju częstochowskich kopalń rud żelaza - w końcu lat 60. XX w. - pod ziemią pracowało kilkanaście tysięcy osób. Ostatnią kopalnię - koło Wrzosowej - zamknięto w 1982 r.
Nie jestem pewna, o czym 1 grudnia na sesji rady miasta dyskutowali częstochowscy radni. Mam wrażenie, że chwilami oni także nie do końca wiedzieli.
Nikt nie wpłacił wymaganego wadium, więc ogłoszony na 1 grudnia 2022 r. ustny przetarg na jeden z najbardziej charakterystycznych budynków Częstochowy zakończył się fiaskiem.
Rozpoczynają się doroczne Jasnogórskie Wieczory Organowe. Przez cały grudzień w bazylice swój kunszt będą prezentować najlepsi polscy wirtuozi. Na jednym z koncertów wystąpią też uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie. Wstęp jest wolny.
Coraz lepiej wyglądają postępy na budowie wylotu na Opole i obejścia ul. św. Barbary. Jest już m.in. zarys ronda na skrzyżowaniu nowej dwupasmówki z ul. Pułaskiego, trwają też roboty przygotowawcze przed budową ronda na skrzyżowaniu ul. Głównej z...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.